05-12 Ekim 2021 tarihleri arasında Suudi Arabistan’ın Cidde kentinde yapılan Yıldızlar Dünya Halter Şampiyonasına 51 ülkeden 223 sporcu katıldı. Milli takımımız 6 erkek, 4 bayan olmak üzere toplam 10 sporcu ile iştirak etti.

Millilerimizin toplam madalya sayısı 6 altın, 7 gümüş, 9 bronz olmak üzere toplam 22 madalya ile Türk halter tarihinin Yıldızlar Dünya Şampiyonasında en çok madalya kazanan kafilesi oldu.

Şampiyonanın son günü +81 kilo da yarışan sporcumuz Fatmagül Çevik koparmada 95 kilo ile gümüş , silkmede 108 kilo ile bronz , toplamda ise 203 kiloluk derecesiyle Yıldızlar Dünya üçüncüsü oldu .
Dereceye giren sporcularımız ve madalya dökümleri
40 kilo da yarışan Ezgi Kılıç 3 altın silkme ve toplamda Avrupa rekoru kırdı.
61 kilo da yarışan Kaan Kahriman 1 altın 1 gümüş
55 kilo da yarışan Ertuğrul Seçkin 1 gümüş 1 bronz
49 kilo da yarışan Medine Bilicier 1 altın 1 gümüş
89 kilo da yarışan Hakan Şükrü Kurnaz 1 altın 2 bronz
89 kilo da yarışan Enes Çelik 1 gümüş
102 kilo da yarışan Taner Çağlar 2 gümüş 1 bronz
96 kilo da yarışan Muhammet Emin Burun 3 bronz
+81 kilo da yarışan Fatmagül Çevik 1 gümüş 2 bronz
TAŞIPNAR “GELECEĞE UMUTLA BAKIYORUZ”

Türk halterinin geleceğe umutla baktığını ifade eden Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, Suudi Arabistan’da çok önemli bir başarıya imza attıklarını söyledi. Taşpınar , “Türk halteri adına göreve geldiğimiz günden beri özelikle altyapı ve kulüpleşmeye büyük önem verdik. Güçlü ve yetenekli sporculardan oluşan altyapı milli takımlarımız var. Sporcularımız Suudi Arabistan’da adeta tarih yazdı. Yıldızlar Dünya şampiyonasında 22 madalya kazanmak çok önemli bir başarı. Bu başarının tesadüf olmadığını yapılan planlı ve önemli çalışmalar neticesinde böyle güzel sonuçlara ulaşmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirtti. Bu başarıdan dolayı sporcularımızı alnından öpüyorum, antrenörlerini ve ailelerini yürekten kutluyorum kulüplerimizi tebrik ediyor ve tüm camiamıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.