Türkiye Halter Federasyonu 2023 yılı faaliyet programında yer alan Kenan Nuhut Yıldızlar Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonası’nın açılış seremonisi yapıldı. Yenimahalle Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü Spor Tesislerinde organize edilen organizasyona 26 ilden 55 kulüp, kadınlarda 315, erkeklerde ise 274 olmak üzere toplam 589 sporcu katılım sağlıyor. Organizasyonun Açılışına Kenan Nuhut’un eşi Cemile Nuhut ve kızları, Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat ünlü, federasyon yönetim kurulu üyeleri, Yenimahalle Gençlik spor İlçe Müdürü Nahit Şahin, kulüp temsilcileri, antrenörler hazır bulundu. Açılışta konuşma yapan Federasyon Başkanı Talat Ünlü, “Türk halterine çok önemli katkı sağlayan efsane başkanımız Kenan Nuhut adına gerçekleştirdiğimiz bu organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Ben eğer burada başkanlık yapıyorsam Kenan abimin bunda katkısı çok büyüktür.  Önümüzdeki yıllarda da aramızdan ayrılan başkanlarımız adına bu tür organizasyonları gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Açılışta bir konuşma yapan Kenan Nuhut’un kızı Tugçe Nuhut Felek, organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, “Halter deyince ilk akla gelen Kenan Nuhut. Babam Türk halterine çok iyi hizmetler etti. Kendisi burada olsaydı gurur duyardı. Başta Talat Ünlü olmak üzere herkese teşekkürler ediyoruz” dedi.

BAYANLARDA GAZİANTEP TUNCA ŞAMPİYON

Bayanlar kategorisinde yapılan müsabakalar sonrasında 258 puan toplayan Gaziantep Tunca Spor kulübü Türkiye Şampiyonluğunu elde ederken, 226 puan ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor kulübü ikinciliği, 178 puan ile Konya Kuyulusebil Spor Kulübü üçüncülüğü, 158 puan ile Zebrano spor kulübü dördüncülüğü, 155 puan ile Pursaklar Belediyespor beşinciliği, 149 puan ile Şahmeran Halter Spor Kulübü altıncılığı elde etti. Müsabakalar sonrasında dereceye giren sporculara madalya ve kupaları protokol tarafından verildi.