Covid-19 Genelgesi

Covid-19 Genelgesi

Cumhurbaşkanlığı Makamının ilgi (a) genelgesi doğrultusunda Covid-19 virüs salgını ile mücadele kapsamında yeni tedbirler getirilmiştir. Ülke olarak temizlik maske ve mesafe kurallarına uyarak bu virüsten kurtulmanın yollarını bulacağımız kesindir. İlgi (a) genelgenin sokağa çıkma yasağından muafiyet ile ilgili bölümünün (Sokağa çıkma kısıtlamalarının uygulanacağı günlerde istisna kapsamında olduğunu belgelemek ve muafiyet nedeni/güzergahı ile sınırlı olmak kaydıyla) 29. Maddesinde “Yurt içi ve yurt dışı müsabaka ve kamplara katılacak olan milli sporcular ile seyircisiz oynanabilecek profesyonel spor müsabakalarındaki sporcu, yönetici ve diğer görevliler” hükmü yer almaktadır.

Covid-19 Genelge için tıklayınız

 

Türk Sporunun Acı Günü

Türk Sporunun Acı Günü

Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan’ın ani vefatı, spor camiasını yasa boğdu. Yıllardır başında bulunduğu karate camiasına çok önemli hizmetler veren ve uluslararası alanda da karatenin Olimpiyat programına dahil edilmesine önemli katkı veren Delihasan, 52 yaşındaydı. Vefat haberini büyük bir üzüntüyle öğrenen Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, “Karate camiasının ve tüm spor ailemizin başı sağolsun. Merhum başkanımıza Allah’tan rahmet diliyorum” diye konuştu.

Avrupa Halter Şampiyonası’nda Melike Günal’dan 3 madalya

Avrupa Halter Şampiyonası’nda Melike Günal’dan 3 madalya

Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen Büyükler Avrupa Halter Şampiyonası’nın son gününde. Kadınlar kategorisi +87 kiloda ülkemizi temsil eden Melike Günal koparmada 108 kilo ile bronz, silkmede 135 kilo ile bronz,toplamda ise 243 ile Büyükler Avrupa üçüncüsü oldu.
Büyükler Avrupa Halter Şampiyonası’nı Millilerimiz 4 altın, 2 gümüş ,11 bronz olmak üzere toplam 17 madalyayla tamamladı.
72 kilo Daniyar Ismailov 2 altın
67 kilo Muhammet Furkan Özbek 1 bronz 2 altın
61 kilo Berfin Altun 1 bronz
+87 kilo Melike Günal 3 bronz
81 kilo Rabia Kaya 1 bronz
55 kilo Sümeyye Kentli 1 bronz
55 kilo Muammer Şahin 1 gümüş
61 Kilo Ferdi Hardal 1 bronz
45 kilo Melisa Güneş, 1 gümüş 2 bronz
49 kilo Şaziye Erdoğan 1 bronz