U15 ve Yıldızlar Halter Türkiye Şampiyonası Yıldırım Belediyesi Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi Spor Salonunda başladı

Federasyonumuz 2021 yılı faaliyetlerinden olan U15 ve Yıldızlar Halter Türkiye Şampiyonası Bursa’nın Yıldırım Belediyesinde Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi Spor Salonunda başladı. Şampiyonaya 45 ilden 130 erkek ve 246 bayan olmak üzere toplam 376 sporcu katılıyor.

Müsabakaların teknik toplantısı Pazartesi günü saat 18.00′ de Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi Spor Salonunda yapıldı, Teknik toplantıya, Halter federasyonu Başkan vekili Mevlüt Ataseven ,Halter federasyonu genel sekreteri Fahrettin  Yıldız , Bursa Osmangazi Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü Fedai Din,  Yıldırım Belediyespor Kulübü Başkanı  Kulüp Müdürü Kazım Rençber,Teknik Kurul Üyesi Hasan Toker ve Talat Bayam  bursa il temsilcimiz Sunay Bulut, katılımı ile gerçekleşen teknik kurul toplantısında şampiyona ile ilgili kararlar alındı.

Gençler Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonasının ilk müsabakaları kadınlar  40 ,45 kg kategorisinde yapılacak . Şampiyonaya yarın kadınlar, 49, 55 kg ile müsabakaları ile devam edilecek ve Federasyon Başkanımız Tamer Taşpınar’ ın katılımlarıyla cuma günü saat 14.30′ da müsabakaların açılış seremonisi gerçekleştirilecek.