Kosova’nın Priştine kentinde 23 Eylül – 01 Ekim 2017 tarihlerinde yapılacak olan U15-U17 Yıldızlar Avrupa Halter Şampiyonasına katılacak  milli takımımız Kosova’ya  gitti.

Federasyon Başkanımız Tamer Taşpınar’ın  başkanlığında Kosova’ya giden milli takımımız 16 erkek, 16 bayan olmak üzere toplam 32 sporcu ile iştirak ediyor. Avrupa Şampiyonasına  42 ülkeden 153 bayan 211 erkek sporcu katılıyor.

Türk halterinin geleceğe umutla baktığını ifade eden Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar,  Yeni açtığımız beyaz sayfayı altyapı takımlarımızın başarılarıyla süslüyoruz. Sporculara güvenimiz tam. Avrupa şampiyonasında ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyorum. Bu ülke başarı bekliyor. Kosova’da bayrağımızı göndere çektirecek ve İstiklal Marşımızı okutacağız. Bunu başaracak güç ve öz güven bizlerde var.”dedi

Kosova’nın Priştine kentinde yarın başlayacak olan Yıldızlar Avrupa Halter Şampiyonasının ilk gününde bayanlar 44,48 kg, erkekler  56,62  kg müsabakaları yapılacaktır.

İlk gün müsabakalarında saat 11.30′ da 44 kg sporcumuz Nida Karasakal 48 kg sporcumuz Gamzenur Sarıkaya podyuma çıkacaklar. 19.00′ da başlayacak olan 56 kg erkekler müsabakasında ise sporcumuz Hasan Kesek podyumdaki yerini alarak  ülkemizi temsil edecekler.

Kosova’ya  giden halter milli takımımızın yarışma programı.

re3