Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da düzenlenen Avrupa Halter Şampiyonası’nın ilk gününde kadınlar 45kg’da ülkemizi temsil eden sporcularımız Cansu Bektaş ve Gamze Altun zirveye ambargo koydu. Sporcularımız 3 altın ve 2 gümüş madalya kazanırken 2 de Avrupa rekoru kırarak İstiklal Marşımızı dinletti.

Cansu Bektaş, koparmada 75kg ile altın, silkmede 88kg gümüş madalya kazanırken toplamda Avrupa rekoru kırarak 163kg ile üst üste ikinci kez Avrupa Şampiyonu oldu.

Aynı kiloda mücadele eden Gamze Altun ise koparmada 65kg ile beşinci olurken silkmede 92kg ile Avrupa rekoru kırarak altın madalyaya uzandı. Milli haltercimiz toplamda 157kg ile Avrupa ikinciliğini elde etti.

DUYGU ALICI’DAN GÜMÜŞ MADALYA

Avrupa Şampiyonasının akşam seansında podyuma çıkan sporcularımız Medine Bilicier ve Duygu Alıcı madalya için mücadele etti. 49 Kilo bayanlarda Duygu Alıcı koparmada 78 kilo ile gümüş madalya kazanırken silkme müsabakasında başarılı olamadı. Aynı kiloda Medine Bilicier koparmada 74 kiloluk kaldırışıyla 4. Olurken silkmede üç hakkında da başarılı olamadı.
Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü madalya kazanan sporcularımızı, antrenörlerimizi ve kulüplerimizi tebrik etti.