Türkiye’ye bir müjdeli haber daha geldi. Ülkemizi Londra Olimpiyat Oyunlarında 63 kiloda temsil eden ve müsabakayı 4.tamamlayan Milli halterci Sibel Şimşek, Kazakistanlı sporcunun dopingli çıkmasıyla birlikte bronz madalyanın yeni sahibi oldu.

Türkiye’ye bir müjdeli haber daha geldi. Ülkemizi Londra Olimpiyat Oyunlarında 63 kiloda temsil eden ve müsabakayı 4.tamamlayan Milli halterci Sibel Şimşek, Kazakistanlı sporcunun dopingli çıkmasıyla birlikte bronz madalyanın yeni sahibi oldu. 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nda bayanlar halter 63 kiloda mücadele eden Sibel Şimşek, toplamda elde ettiği 235 kiloluk dereceyle bronz madalyayı kazanmış oldu.

Londra’da toplamda 245 kilo ile olimpiyat rekoru kıran Kazakistanlı Maiya Maneza’nın yapılan ekstra kontroller sonrasında dopingli çıkması herkesi şaşkına çevirdi. Hal böyle olunca altın madalyanın yeni sahibi Rusya’dan Svetlana Tsarukaeva olurken gümüş madalya Kanada’dan Christine Girard’a verildi. Toplamda 235 kilo derece yapan Sibel Şimşek 4 yıl aranın ardından olimpiyat madalyasına uzandı.