Yıldızlar ve U15 Avrupa Halter Şampiyonası Yunanistan’ın Selanik şehrinde devam ediyor. Pale De Sport Alexandreio Melathron Salonunda organize edilen Şampiyonanın üçüncü  gününde Milli sporcularımız 13 madalya kazandı. Milli sporcularımızın organizasyondaki madalya sayısı 8 altın, 13 gümüş 9 bronz olmak üzere toplam 30 oldu.

RAMAZAN AVRUPA ŞAMPİYONU

Yıldız Erkekler 55 kiloda Ramazan Efe Yılmaz silkmede 130 kiloluk kaldırışı ve toplamda 228 kilo ile 2 altın madalya kazanarak Avrupa Şampiyonu oldu. Sporcumuz koparmada ise 98 kilo ile bronz madalyanın sahibi oldu. Aynı kiloda Muammer Kurt koparmada 89, silkmede 110, toplamda ise 199 kiloluk derece elde etti. Sporcumuza Madalyasını Türkiye’nin Selanik Başkonsolosu Serkan Gedik takdim etti.

İREM VE GİZEM KÜRSÜDE

Avrupa Şampiyonasının üçüncü günü akşam seansında kadınlar 59 kiloda Gizem Ağaç silkmede 98 kilo toplamda da 173 kiloluk dereceleriyle 2 altın madalya kazanarak Avrupa Şampiyonu oldu. Sporcumuz koparmada ise 75 kilo ile gümüş madalya aldı. Bu sıklette sporcumuz İrem Selçuk ise koparmada 74, silkmede 92, toplamda da 166 kiloluk derecelerle 3 bronz madalya sonrasında Avrupa üçüncüsü oldu. Sporcularımıza madalyasını Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü verdi.

ECE SİPAN AVRUPA İKİNCİSİ

U15 Kadınlar 64 kilodaki sporcumuz Ece Sipan silkmede 88 kilo , toplamda da 155 kiloluk derecelerle 2 gümüş madalya sonrasında Avrupa ikincisi oldu. Ece Sipan koparmada 67 kilo ile bronz madalyanın sahibi oldu.  

ABDULLAH EFE’DEN BİR BRONZ

Yıldız Erkekler 61 kiloda Abdullah Efe Kolçak silkmede 122 kilo ile bronz madalya kazandı. Sporcumuz koparmada 95 kilo, toplamda da 217 kiloluk derece elde etti.  Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü Şampiyonada madalya kazanan sporcularımızı, kulüplerini ve antrenörlerimizi tebrik etti.