Yıldızlar ve U15 Avrupa Halter Şampiyonası Yunanistan’ın Selanik şehrinde başladı. Şampiyonanın ilk gününde Milli sporcularımız 4 altın, 4 gümüş 3 bronz olmak üzere toplam 11 madalya kazandı.

ŞEVVAL AVRUPA ŞAMPİYONU

Organizasyon ilk gününde Milli sporcularımızdan U15 kategorisi Bayanlar 40 kiloda Şevval İnce silkmede 67 kiloluk kaldırışı ve toplamda elde ettiği 115 kiloluk derecesiyle 2 altın madalya kazanarak Avrupa Şampiyonu oldu. Sporcumuz koparmada ise 48 kiloluk derecesiyle bronz madalya kazandı.

Aynı kiloda mücadele eden Meryem Yüksel Akar ise koparmada 51 kiloluk derecesiyle altın, silkmede 63 kilo ile gümüş, toplamda da 114 kilo ile gümüş madalya kazanarak Avrupa ikincisi oldu.

Müsabakalar sonrasında sporcularımıza madalyalarını Türkiye’nin Selanik Muavin Konsolosu Aysun Oğuzer tarafından verildi.   

TÜRKAN BEŞİKÇİ AVRUPA İKİNCİSİ

Yıldızlar ve U15 Avrupa Halter Şampiyonasının ilk gününde Kadınlar 45 kiloda mücadele eden sporcumuz Türkan Beşikçi, koparmada yaptığı 61 kiloluk kaldırışla altın madalyanın sahibi oldu. Sporcumuz silkmede 69 kilo ile bronz madalya kazanırken toplamda elde ettiği 130 kiloluk derecesiyle gümüş madalya kazandı ve Avrupa ikincisi oldu. Sporcumuza müsabaka sonrası madalyasını Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü verdi.

İLAYDA’DAN BİR GÜMÜŞ BİR BRONZ MADALYA

Şampiyonada U15 Kadınlar 49 kiloda ülkemizi temsil eden İlayda Ertuğrul silkmede 86 kilo ile gümüş madalya, toplamda da 151 kilo ile bronz madalya kazanarak Avrupa üçüncüsü oldu. Sporcumuz koparmada ise 65 kiloluk kaldırışıyla dördüncü sırada yer aldı.

Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü Şampiyonada madalya kazanan sporcularımızı, kulüplerini ve antrenörlerimizi tebrik etti.