45 ilden 385 erkek ve 156 bayan olmak üzere toplam 541 sporcu katılımıyla yapılan Yıldızlar ve 15 Yaş Altı Ferdi Türkiye Halter Şampiyonası Seronomi töreni yarışmanın 2. Gününde Rize Yenişehir Spor Salonunda yapıldı.

Açılış seremonisine Rize Ak Parti Milletvekili Osman Aşkın Bak, Vali Yardımcısı Emre Nebioğlu, Halter Federasyon Başkanı Tamer Taşpınar, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik ve davetliler katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşından sonra Şampiyonanın açılış konuşmasını yapan   Federasyon Başkanı Tamer Taşpınar, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan komutasıyla Millet sokakta istiklaline sahip çıktı dedi. Ülkenin zor günler yaşadığını belirterek, “Bu direnişin kahramanı, Türk ordusunun kahraman subayları, Türk polisi ve asıl kahramanlar Türk milleti şanlı direnişi. Bütün meydanlarda insanlarımız nöbet tutuyor.” dedi.

Camia olarak bu direnişin içinde olduklarını ifade eden Taşpınar, şunları söyledi:

“Tankların önünde kahramanlık destanları yazan Türk milletini kutluyorum. Halk uyandı. Bu halkın karşısında artık hiç bir güç duramaz. Üst akılların oyununa gelmemek lazım. Uyanık olmak lazım. Halk üzerine düşeni yaptı. Bu darbe girişiminde gördük ki bu halkın önünde hiç kimse duramaz. Bu heyecanı hiç bir zaman kaybetmemeliyiz. Sporcular ülkesini en iyi şekilde temsil edebilmek için elinden gelenin en iyisini yapmalı .” dedi

Taşpınar, bu halk ayaklanmasının simgelen dirilmesi önerisinde bulunarak, Boğaziçi Köprüsü’ne ‘Özgürlük Köprüsü” adının verilmesini teklif edeceklerini söyledi.

Açılışta konuşan ve sözlerine 15 Temmuz akşamı yaşanan hain ve alçakça saldırıları kınayarak .Başlayan Rize Ak parti Milletvekili Osman Aşkın Bak, darbecilerin hesap etmediği noktanın milletin imanı, İnancı ve gücü olduğunu dile getirerek; “Bu girişim hiçbir şekilde affedilmeyecektir.Milletimiz dünya parlamentosuna, dünya demokrasilerine örnek bir duruş sergiledi.
,Başkomutanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan davetiyle Millet sokakta istiklaline sahip çıktı.” dedi.

Genç haltercilere Rize’de ev sahipliği yapmaktan dolayı memnuniyetini dile getiren Milletvekili Osman Aşkın Bak, “Yıldız sporcularımız Milli takıma girebilmek için Türkiye Şampiyonasında performans sergileyecek. 2020 Tokyo Olimpiyatları yolunda  Yıldız sporculara büyük önem veriyoruz. Şimdiden katılım sağlayan sporcularımıza başarılar diliyorum.” dedi.

Öte yandan ilk günün ardından dereceye giren sporculara madalyaları protokol tarafından taktim edildi.

DSC_6949 DSC_6963 DSC_6982 DSC_6993 DSC_7002 DSC_7007 DSC_7010 DSC_7013 DSC_7017 DSC_7022 DSC_7033 DSC_7035 DSC_7044 DSC_7054 DSC_7072 DSC_7087 DSC_7098 DSC_7114 DSC_7171