Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te 07-17 Aralık 2021 tarihlerinde gerçekleşen Büyükler Dünya Halter Şampiyonası’nı Milli sporcularımız 1 gümüş 3 bronz toplam 4 madalya ile tamamladı. İki erkek 4 bayan olmak üzere toplam 6 sporcu ile katılım sağladığımız organizasyonda 51 ülkeden 393 sporcu madalya alabilmek için mücadele etti. Şampiyonada 55 kilo Erkeklerde Muammer Şahin bronz, 45 kilo bayanlarda Şaziye Erdoğan ise 1 gümüş 2 bronz madalyanın sahibi oldu.

Esenboğa Havalimanı’nda Milli sporcularımızı federasyon yetkilileri ve antrenörlerimiz ve aileleri karşıladı. Yetkililer tarafından karşılanan kafilede, Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü , Genel sekreter Fahrettin Yıldız ve  sporcuların aileleri yer aldı.

Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü, Özbekistan’daki Dünya Şampiyonasını değerlendirerek, “Çok kısa zaman önce göreve geldik. Takımımızın hazırlık dönemi ve durumlarını şampiyonadan hemen önce öğrenebildik. Buna rağmen başarılı sonuçlar aldığımızı düşünüyorum. 2022 yılında yapılacak organizasyonlara şimdiden hazırlıklarımızı yapıyoruz ve kamplarımızı başlatacağız. Türk halterini özlenen günlerine getirmek bizim tek düşüncemiz” diye konuştu.