08-11 Haziran 2023 tarihleri arasında Denizli’de yapılacak olan Yıldızlar (K-E) Türkiye Birinciliği yarışmasına katılacak sporcu öğrencilerin halter sbs sistemine işlenebilmesi için mutlaka bağlı bulundukları Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinden kulüp veya Ferdi Lisans çıkarmaları gerekmektedir.

Ayrıca Online Ferdi Sporcu Lisansı çıkarabilmek için gerekli bilgi aşağıya eklenmiştir.

Önemle duyurulur.

E lisans işlemleri için:

  1. Öncelikle ferdi lisans çıkacak sporcunun “SPOR YAPMASINDA SAKINCA YOKTUR” ibaresi bulunan resmi sağlık kuruluşundan alınmış sağlık raporu alınacak
  2. Lisans çıkartılacak sporcu 18 yaşından küçük ise:
  3. Anne veya Babası Spor Bilgi Sistemine e devlet şifresi ile giriş yapacak.
  4. Sağ üstte kişinin isim ve soy isim baş harfleri bulunan yere tıklayıp velayetim altındaki seçilecek, sporcunun TC kimlik numarası yazılarak geçiş yapılacak.
  5. Sporcu ekranı sağ altında bulunan kahverengi üç çizgiden menü açılarak sol taraftan önce izin işlemleri veli izni girilerek bilgiler girilip ferdi lisans tescil federasyon il ilçe bilgileri girilip veli onayı tamamlayacak.
  6. Yine sol menüden başvurular seçilip e lisans başvurusu yapılacak. İstenilen bilgiler ve onay metni altındaki kutucuk onaylanarak burda da federasyon bilgileri ve branşları girilip elde çıktı olarak varsa sağlık raporu resmi sisteme eklendikten sonra (Bazı hekimler sağlık raporunu Spor Bakanlığı Spor Bilgi Sistemine kaydolabiliyor) lisans başvurusu onaylanacak.
  7. En son işlem Gençlik ve Spor İl müdürlüğü tarafından lisansın onaylanmasını beklemek veya irtibata geçerek lisansın uygun olması halinde onaylanmasını bildirmek gerekiyor.
  8. Lisans çıkartılacak sporcu 18 yaşından büyük ise:
  9. Kendi e devlet şifresi ile giriş sağlayıp diğer işlemleri tamamlayacak. Burda sadece veli izni yapılmayacak.