Finlandiya’nın Rovaniemi kendinde devam eden Gençler ve 23 Yaş Altı Avrupa Halter Şampiyonası’nın dördüncü gününde milli sporcularımız 3 altın 2 gümüş 1 bronz madalya kazandı.
Bayanlar 64 kilo da yarışan Nuray Levent koparmada 96 kilo ile altın,silkmede 118 kilo ile altın ,toplamda ise 214 kiloluk derecesiyle Avrupa şampiyonu olurken kürsünün en üst basamağına çıkarak Finlandiya’da İstiklal Marşımızı coşkuyla dinletti.
Erkekler 64 kilo da yarışan Yusuf Fehmi Genç koparmada 132 kilo ile bronz,silkmede 163 kilo ile gümüş ,toplamda ise 295 kiloluk derecesiyle Avrupa ikincisi oldu.

Müsabakanın ardından açıklamada bulunan Nuray Levent, şampiyonaya çok iyi hazırlandığını belirterek, Finlandiya’da Türk Bayrağını dalgalandırdığım ve İstiklal Marşı’nı dinlettirdiğim için çok mutluyum. , Antrenörlerime , Kulübüme ve federasyon başkanımız Tamer Taşpınar’ın kendisine büyük destek verdiğini belirten milli sporcu Ülkemi olimpiyatlarda en iyi şekilde temsil etmek adına var gücümle çalışmalarıma devam edeceğim dedi.

Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, 3 altın alan Nuray Levent’in performansını devam ettirdiği için kutluyorum onu yetiştiren antrenörlerini ve ailesini kulübünü yürekten kutluyorum. Hiçbir başarı tesadüf değil, yapılan planlı ve önemli çalışmalar neticesinde böyle güzel sonuçlara ulaşmanın haklı gururunu yaşıyoruz ifadelerini kullandı.

Şampiyonanın dördüncü gününde Millilerimizin madalya sayısı 4 altın ,8 gümüş , 3 bronz olmak üzere toplam 15 madalyaya ulaştı.