Türkiye Halter Federasyonu ile Pursaklar Belediyesi’nin birlikte organize ettiği ve bu yıl ikincisi gerçekleşen Uluslararası Naim Süleymanoğlu Halter Turnuvası tüm hızıyla devam ediyor. 16 ülkeden 72 sporcunun mücadele ettiği organizasyonun ikinci gününde Milli sporcularımızın kazandığı madalya sayısı 14 altın, 10 gümüş, 1 bronz olmak üzere toplam 25 oldu.

YUSUF FEHMİ GENÇ 3 ALTIN KAZANDI

Erkekler 73 kiloda mücadele eden Milli sporcumuz Yusuf Fehmi Genç,  koparmada 139, silkmede 180 ve toplamda 319 kiloluk derecesiyle üç altın madalya kazandı.

Erkekler 81 kiloda yarışan sporcumuz Celil Erdoğdu koparmada 145 , Silkmede 183 kilo ve toplamda elde ettiği 328 kilo ile üç gümüş madalya kazandı. Bu Sıklette üç altın madalyayı Özbek sporcu Toshtemirov kazandı. Sporculara madalyalarını Uluslar arası Halter Federasyonu Başkanı Mohammed Hasan Jalood Alshammari, Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin ve Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü verdi.

BAYANLARDA KÜRSÜ TÜRKİYE’NİN

Günün son müsabakasında Bayanlar 76 kiloda iki sporcumuz yarıştı. Milli sporcumuz Aysel Özkan koparmada 90 kilo ile gümüş, silkmede 113 ve toplamda 203 kiloluk dereceleriyle 2 altın madalyanın sahibi oldu. Diğer sporcumuz Dilara Uçan ise koparmada 95 kilo ile altın madalya kazanarak turnuvayı tamamladı.