Dünya ve Türk halter tarihinde unutulmaz isimler arasında yer alan olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu Naim Süleymanoğlu, vefatının 4. yılında kabri başında anıldı.

Edirnekapı Mezarlığı’ndaki kabri başında gerçekleştirilen törene, İstanbul vali yardımcısı Dr. Hasan Hüseyin CAN ,İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdür Prof .Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli ,TMOK Genel sekreteri Neşe Gündoğan,Türkiye Halter Federasyonu Başkanımız Talat Ünlü, Yönetim kurulu üyelerimiz ,Naim Süleymanoğlu’nun kardeşi Muharrem Süleymanoğlu ve Olimpiyat Şampiyonu Halil Mutlu ,Naim Süleymanoğlu Spor Lisesi öğrencileri ve göçmen derneklerinin temsilcileri de yer aldı.

Okunan Kuran-ı Kerim’in ardından İstiklal Marşı ile başlayan törende Naim Süleymanoğlu için mesajlar paylaşıldı.

Törende konuşma yapan  Federasyon Başkanımız sayın Talat Ünlü .

“Naim Süleymanoğlu büyük bir sporcuydu ama bu büyük sporculuğunun yanında sadece Türkiye’ye mal olmuş bir sporcu değildi. Naim Süleymanoğlu dünya halterine ismini altın harflerle yazdırmış bir kişidir. Naim Süleymanoğlu sadece spordaki başarılarıyla gündeme gelmemiştir. Dünya, Bulgaristan’daki Türklere yapılan zulmü görmüş, duymuştur. Naim buradaki soydaşlarımızın nefesi, umudu olmuş bir insandır ve tüm dünyaya bunu duyuran isimdir. Naim’i kelimelerle, cümlelerle tarif etmek mümkün değildir. Başarılarını zaten kimse tartışmıyor, çok büyük ve önemli bir değerimizdi. Mekanı cennet olsun.” diye konuştu. Anma töreni, konuşmaların ardından sona erdi.