Türkiye Halter Federasyonu faaliyet programında yer alan “Minikler Türkiye Halter Şampiyonası” Aydın’ın Kuyucak ilçesinde başladı.  Türkiye geneli 33 İlden 163 sporcunun katılımı ile başlayan şampiyonanın açılış seremonisine Aydın Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Ak Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı, Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu, Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü, Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, Kuyucak Kaymakamı Fehmi Sinan Niyazi, Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, Federasyon As Başkanları Yasin Arslan, Taner Sağır katıldı.

Katılımcı tüm sporculara başarılar dileyen Federasyon Başkanı Talat Ünlü, “Çok güzel bir ortamda minikler şampiyonamızı gerçekleştiriyoruz. Halterin alt yapısını oluşturan sporcularımızın tümüne başarılar diliyorum. Federasyon olarak hedefimiz sporcu ve kulüp sayımızı arttırmak. Bunun için yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Misafirperverliklerinden dolayı Aydın ve Kuyucak’a teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Açılış töreninin ardından Şampiyonanın birinci gününde dereceye giren sporculara madalyaları protokol tarafından verildi. Protokole  haltere desteklerinden dolayı Talat Ünlü tarafından plaket takdim edildi.