23 Mayıs-1 Haziran 2021 tarihleri arasında Özbekistan’ın Taşkent şehrinde başlayan Gençler Dünya Halter Şampiyonasının ilk günün ilk yarışmasında 3 altın, 2 gümüş 1 bronz madalya.
Gençler Dünya Halter Şampiyonasına ilk gününde Bayanlar 45 kiloda yarışan sporcumuz Cansu Bektaş koparmada 70 kilo ile altın , silkmede 84 kilo ile altın , toplamda ise 154 kiloluk derecesiyle altın madalya kazandı ve Gençler Dünya Şampiyonu oldu. İstiklal Marşımızı coşkuyla okuttu. Aynı kiloda yarışan diğer sporcumuz Melisa Güneş ise koparmada 69 kilo ile gümüş, silkmede 80 kilo ile bronz , toplamda ise 149 kiloluk derecesiyle gümüş alarak Gençler Dünya ikincisi oldu.
Müsabakanın ardından İstiklal Marşı’nı okutmanın büyük onurunu yaşayan Cansu Bektaş, karşılaşmalara çok yoğun bir programla hazırlandığını, Türk bayrağını Özbekistan’da dalgalandırmanın ve İstiklal Marşı’nı okutmanın kendisini çok mutlu ettiğini söyledi ve antrenörlerinin ve federasyon başkanımızın kendisine büyük destek verdiğini belirten milli sporcu İnşallah daha nice madalyalar ve şampiyonluklar kazanacağım dedi.