4.İslami Dayanışma Oyunları, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de sona erdi. Halter branşında 21 İslam ülkesinden 80 bayan 130 erkek sporcunun mücadele ettiği organizasyonda. Halter Milli Takımımız 16 sporcuyla mücadele etti. 4. İslami Dayanışma Oyunları’nda 3 altın 2 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplam 7 madalya kazanan Milli Takımımız takım halinde kadınlarda 1. erkeklerde 5. olmuştur.

Kadınlar 58 kiloda Sümeyye Kentli ve 53 kiloda Bediha Tunadağı altın, 48 kiloda Şaziye Erdoğan ile 75 kiloda Rabia Kaya gümüş, 48 kiloda Gamze Karakol bronz madalya elde etti.

Erkeklerde ise 69 kiloda Daniyar İsmayilov altın ve 77 kiloda Celil Erdoğdu bronz madalyanın sahibi oldu.

En büyük üzüntümüz 62 kg. da 2. liği garantileyen  Hurşit Atak  silkme yarışmaları başlamadan önce ayağına kıramp girdi ve tüm müdahalelere rağmen sporcumuz yarışamadı ve gümüş madalyayı kaybettik.

Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar,” Spor birlik ve beraberlik ile dayanışmanın en önemli parçasıdır. İslam ülkeleri arasındaki dostluğun pekiştiği bu organizasyonda  emeği geçen Sayın Bakanımız Akif Çağatay Kılıç Müsteşarımız Faruk Özçelik  Müsteşar yardımcımız Kamuran Özden Genel Müdürümüz Mehmet Baykan Spor Toto teşkilat başkanımıza Sağlık ekibimize Tmok temsilcilerini antrenör ve  sporcularımızı kutluyorum” dedi.

BSS