AVRUPA ŞAMPİYONASINA MADALYALI BAŞLANGIÇ

Büyükler Avrupa Halter Şampiyonası Ermenistan’ın başkenti Erivan’da başladı. 40 ülkeden 172 kadın, 146 erkek toplam 318 sporcunun katılımı ile gerçekleşen organizasyonun ilk gününde 45 kilo kadınlarda Cansu Bektaş ve Gamze Altun podyuma çıktı. Milli sporcularımız günü 3 altın ve 1 gümüş madalya ile tamamladı.

Milli sporcumuz Cansu Bektaş, koparmada 72, silkmede 90  ve toplamda 162 kilo ile 3 Avrupa gençler rekoru kırarak 3 altın madalya birden kazandı ve Avrupa şampiyonu oldu.

Bu sıklette yarışan Gamze Altun ise koparmada 63 kiloluk kaldırışıyla 5. sırayı alırken, silkmede 89 kilo ile gümüş madalyanın sahibi oldu. Sporcumuz toplamda ise 152 kilo ile Avrupa 4’ncüsü oldu.

Müsabaka sonrasında sporculara madalyasını Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü takdim etti.

Akşam seansında ise 49 kilo kadınlarda Milli sporcumuz Duygu Alıcı koparmada 79 kilo, silkmede 96 kilo, toplamda da 175 kiloluk derecesiyle dördüncü sırada yer aldı. Bu sıklette diğer sporcumuz Pelinsu Bayav koparmada 78 kilo ile beşinci sırada yer alırken , sakatlığı sebebiyle silkme mücadelesinden çekilmek zorunda kaldı.