Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü; Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Vakıf Üniversiteleri Arasında İmzalanan Mutabakat Metni ile ilgili bir duyuru yayınladı.

Bilindiği üzere, ülkemizin uluslararası spor organizasyonlarındaki başarısını artırmak, nitelikli sporcuların yetişmesine katkı sağlamak, spor dallarında üstün başarılı adaylara spor bilimleri dışında farklı kariyer olanakları sunmak, sporcuların akademik kariyerleri ile birlikte spora devamlarını sağlamak ve sporculara yükseköğretime geçişlerinde destek olmak amacıyla, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile 73 Vakıf Üniversitesi arasında imzalanan ve başarılı sporcuların ilgili üniversitelerde tam burslu olarak eğitim görmelerine olanak sağlayan mutabakat metni imzalanmıştır.

Milli sporcu bursu başvurusu ve kapsam dahilindeki vakıf üniversitelerine ilişkin bilgiler millisporcubursu.gsb.gov.tr adresinde yer almaktadır.

2022-2023 öğretim yılında söz konusu milli sporcu bursundan faydalanmak isteyen öğrenci sporcuların başvuruları başlamıştır.

Önemle Duyurulur…