Türkiye Halter Federasyonu 2022 faaliyet programında yer alan ve 35 ilden 277 erkek, 207 kadın olmak üzere toplam 484 sporcunun katılımıyla Karaman’da organize edilen Naim Süleymanoğlu Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonası’nın açılışı gerçekleşti. Karaman Valisi Tuncay Akkoyun, Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü, Karaman Gençlik Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, Karaman Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mustafa Çakır, Federasyon As Başkanları Taner Sağır,Yasin Arslan, Yönetim kurulu üyeleri Ahmet Özer ve Necip Yılmaz katıldı.

Karaman’da Naim Süleymanoğlu Türkiye Halter Şampiyonasını yapmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Vali Tuncay Akkoyun, katılımcı tüm sporcular,kulüpler ve antrenörlere teşekkür etti.

Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü ise göreve geldikleri günden buyana katıldıkları tüm uluslar arası müsabakalarda sayısız madalya kazandıklarını dile getirdi. Başkan Ünlü, Karaman’ın misafirperverliğinde güzel bir organizasyonu yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını ve katılımcılara teşekkür etti.

Açılış töreninin ardından müsabakalarda dereceye girenlere madalyaları protokol tarafından verildi.