Türkiye Halter Federasyonu 2016 yılı faaliyet proğramında yer alan Büyükler Ferdi Türkiye Şampiyonası Konya’da başladı. 100.yıl Spor Salonunda 24 ilden 69 erkek 33 bayan olmak üzere toplam 102 sporcunun katılımıyla gerçekleşen şampiyonanın açılış törenine Konya İl Müdürü Ömer Ersöz, Konya ASKF Başkanı Remzi Ay , Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, TSYD Konya Şube Başkanı Recep Çınar ve Federasyon Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

Açılışta konuşan Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, ülke olarak zor bir dönemden geçtiklerini ve bu süreçte birlik ve beraberliğe çok ihtiyaçları olduklarını dile getirdi. Türk vatandaşı olarak bu süreçte herkese büyük görevler düştüğünü dile getiren Taşpınar,“ İşimiz aslında spor ama Türkiye vatandaşı olarak birlik ve beraberlik olmak lazım. Ülke olarak gerçekten zor bir dönem yaşıyoruz. 15 Temmuzda olduğu gibi birlik olduğumuz zaman sırtımızı kimse yere getiremez. 2023’e kadar bu zor süreç devam edebilir. Hainler bitmiyor. Siz halter camiasının değerli bireylerisiniz ve hep birlikte bu zorlıukları yenmeliyiz” diye konuştu.
Rio Olimpiyat Oyunlarında ülke olarak 8 madalya kazandıklarına dikkat çeken Tamer Taşpınar, “ Rio’da 8 madalya aldık. Özellikkle güreşi kutluyorum 5 madalya kazandılar. Aldığımız madalya sayısı fazla olması lazımdı ancak gümüş madalya da bizi son derece memnun etti. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ben öncelikle yerli sporcudan yanayım. Eğer katkı sağlayacaksa iyi yabancı getirmemizde sakınca görmüyorum. Tüm dünyaya bakın onlarda da farklı ülkelerden sporcular var. Bu durumu fazla yadırgamamak gerekir” dedi.
HEDEF 2020 OLİMPİYATLARI
Dopingle büyük bir mücadele içerisinde olduklarını hatırlatan Tamer Taşpınar sözlerini şöyle tamamladı:
“Federasyon olarak hedefimiz 2020 olimpiyatları. Ben bir dönem daha bu camiaya hizmet etmek istiyorum. Göreve geldiğimizde yarışacak sporcu bulamıyorduk. Halter şimdi iyi noktalara geliyor ve ileriki dönemde ise şahlanacak. Hepiniz buna şahit olacaksınız. Doping illetinden kurtulduk ama tehlike tamamen birmedi. Kulağımıza farklı söylentiler geliyor çok dikkat etmemiz lazım. Dopinge sıfır toleranstan asla vazgeçmeyeceğiz. Bunu herkes böyle bilsin. Biz paralı kulüpler bulduk ve sporcularımızı buralara yerleştiriyoruz. Hep birlikte kazanalım düşüncesindeyiz.”
Açılışta konuşan Gençlik Spor İl Müdürü Ömer Ersöz ise,” Sporcularımız ülkemize 8 madalya getirdiler. Halterde Daniyar İsmayilov ülkemize bir gümüş madalya kazandırdı. Federasyon Başkanımızı ve yönetimini tebrik ediyorum. Federasyonumuzun dopingle olan mücedelesi örnek olacak nitelikte. Ülkemiz kritik olaylar yaşıyor. 15 Temmuz sonrası yaşananları lanetliyoruz.

 

MÜSABAKA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

DSC_7656 (Copy)DSC_7645 (Copy)DSC_7584 (Copy) DSC_7677 (Copy) DSC_7679 (Copy) DSC_7684 (Copy) DSC_7722 (Copy)

DSC_8044 (Copy)

DSC_7728 (Copy) DSC_7740 (Copy) DSC_7759 (Copy) DSC_7774 (Copy) DSC_7836 (Copy) DSC_7843 (Copy) DSC_7854 (Copy) DSC_7863 (Copy) DSC_7869 (Copy) DSC_7914 (Copy) DSC_7944 (Copy) DSC_7968 (Copy) DSC_7974 (Copy)