Eski Türkiye Halter Federasyonu başkanlarından Kenan Nuhut son yolculuğuna uğurlandı. 1997-98 ve 2000-2004 yıllarında iki dönem Federasyon Başkanlığı görevini yürüten, TMOK Üyesi, Gençlik Spor Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunan ve bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Kenan Nuhut için ilk tören Arif Nusret Say Spor Salonu önünde yapıldı. Törende merhumun spor hayatındaki başarıları, spor için yaptığı hizmetler ve siyasi hayatı anlatıldıktan sonra, merhum adına Kuran-ı Kerim okunarak, dualar edildi.

Törene Nuhut’un ailesi ve sevenlerinin yanı sıra, spor ve siyaset dünyasından isimler katıldı. Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü, Kenan Nuhut’un Türk halteri için ayrı bir yeri olduğunu ifade ederek, “Milli sporcularımız onun başkanlığı dönemde dünya ve Avrupa şampiyonalarında rekorlar kırarak altın madalyalar kazandılar. Kenan ağabey, sadece federasyon başkanı değil, hepimizin ağabeyi, rehberiydi” dedi.

Nurcan Taylan, Halil Mutlu ve Taner Sağır gibi milli sporcularda Nuhut’un spora katkılarını anlattılar. Nuhut’un cenazesi, düzenlenen törenin ardından Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verildi.