Yıldızlar Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonası’nın açılış seremonisi Kırıkkale’de gerçekleştirildi. 17 Ağustos Spor Salonu’nda yapılan şampiyonaya 45 ilden 331 erkek ve 292 kadın olmak üzere toplam 623 sporcu, derece elde etmek için mücadele ediliyor.

Kırıkkale Valimiz Bülent Tekbıyıkoğlu, açılış seremonisinde yaptığı konuşmada, halterin Türkiye’nin göğsünü kabartan spor alanlarından birisi ve 30-35 yıllık bir mazisinin olduğunu söyledi.Naim Süleymanoğlu’nun Türkiye’ye gelmesiyle başlayan bir sürecin olduğunu aktaran Tekbıyıkoğlu, “Naim Süleymanoğlu Türkiye’ye geldiği sırada bayrak sallayan çocukların arasında bende vardım. Türkiye’de halter çok bilinmezdi. Naim gibi büyük bir sporcunun gelmesiyle birlikte bu alanda kırılma sağlandı. Nasıl milletimiz dünya sahnesine başka alanlarda çıkıyorsa, sportif alanlarla da çıkıyor. Sizlerin de göğsümüzü kabartacak dereceler alacağınıza ve çok iyi sporcular olacağınıza olan inancım tamdır.” diye konuştu.

Federasyon Başkanımız Talat Ünlü, şampiyonun açılış seremonisinde yaptığı konuşmada, Kırıkkale’de halter alanında bir potansiyelin olduğunu anlatan Başkanımız, Kırıkkale ilimiz haltere yeni yetenekler kazandıran şampiyonluklar kazandıran bir ilimiz. Ciddi anlamda bir potansiyel var burada. Yıldızlar müsabakasını özellikle burada yapmamızın sebeplerinden bir tanesi Kırıkkale’deki altyapının sağlam olması. Burada bir sürü yıldız sporcumuz var. Hayrettin Kurnaz Hocamız Kırıkkaleli. Konya’da açılan Türkiye hazırlık olimpiyat merkezinde buradan baya sporcuların olması. Bu nedenle de gerek il müdürlüğümüz gerek sayın valimiz, gerek belediye başkanımız son derece ilgili ve alakalı oldu. Çok da güzel bir organizasyon düzenleyeceğimizi düşünüyorum. Her adımı siz sporcular için atacağız. dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Aziz Sinan Alp de, “Müsabakalar heyecanlı devam ediyor. 45 tane ilden katılan 623 tane sporcu ile müsabakalar devam ediyor. Bu organizasyona ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm personelimiz ile beraber organizasyonun eksiksiz güzel bir şekilde gitmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” ifadesini kullandı.

Daha sonra Türkiye Halter Federasyonu Başkanımız Talat Ünlü tarafından Vali Bülent Tekbıyıkoğlu’na, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’ya, Gençlik ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp’e, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İsmail Haluk Karahan’a,Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi’ye, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Süreyya Kılıç’a, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hamza Aygün’e Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sırrı Zengin’e ve Halter İl Temsilcisi Cemal Boyacı’ya plaket verildi. Program toplu fotoğraf çekiminin arından sona erdi.