Büyükler Avrupa Halter Şampiyonası Ermenistan’ın Başkenti Erivan’da 14-22 Nisan Tarihleri arasında gerçekleşecek. Erkek ve Kadın Milli takımlarımız bu önemli organizasyona ciddi bir şekilde hazırlandılar. Kadın Milli Takımı Antrenörü Ferhat Coşkun ile Erkek Milli Takımı Antrenörü Gökhan Kuşçuoğlu, Ermenistan’daki şampiyonaya hazır olduklarını söyledi.  

Konya’daki kampta şampiyona hazırlıklarını tamamlayan Kadın Milli Takım Antrenörü Ferhat Coşkun, Avrupa Şampiyonası’na 10 sporcuyla katılacaklarını belirterek, “Avrupa şampiyonasına çok iyi hazırlandık, hemen her sporcumuzdan madalya bekliyoruz fakat en kötü halde bile 6 sporcumuzun madalya alacağından eminiz. Geçen sene Avrupa Şampiyonası’na 10 sporcu ile gitmiştik, 8’i ile madalya kazanmıştık. Bu yıl biraz daha sıkıntılı çünkü bu müsabaka 2024 Paris Olimpiyatları için kota puanı verilecek o yüzden yoğun geçecek.” diye konuştu.

KADIN MİLLİ TAKIMI SPORCULARI:

45 kilo Cansu Bektaş -Gamze Altun, 49 kilo Duygu Alıcı-Pelinsu Bayav, 64 kilo Nuray Güngör -Aysel Özkan , 81 kilo Dilara Narin-Sara Yenigün, +87 kiloda Melike Günal -Tuana Süren.

ERKEK MİLLİ TAKIM ÇORUM’DA HAZIRLANDI

Çorum’da kamp çalışmalarını tamamlayan Erkek Milli Takımının antrenörü Gökhan Kuşçuoğlu: “Ankara’da 20 Ocak’ta milli takım kampına başladık daha sonra Çorum’da ikinci kampımıza devam ettik. Şu an sporcularımız hazır, bu Avrupa Şampiyonası olimpiyatlar için kota müsabakası gibi bizim için bu yüzden önemli, 6 sporcumuzdan garanti madalya bekliyoruz ama diğer üç sporcumuz da madalya kazanabilir.” diye konuştu.

ERKEK MİLLİ TAKIMI SPORCULARI:

55 kilo Muammer Şahin, 61 kilo Mustafa Eliş, 67 kilo Kaan Kahriman -Ferdi Hardal, 73 kilo Muhammed Furkan Özbek-Yusuf Fehmi Genç , 81 kilo Batuhan Yüksel, 96 kilo Hakan Şükrü Kurnaz, 109 kilo Onur Demirci.