TAŞPINAR,”12 YILLIK HASRET SONA ERDİ”

Rio Olimpiyat Oyunlarını geride bırakırken Türkiye kazandığı 8 madalya ile ülke sıralamasında 41. Sırada yer aldı. Olimpiyatlarda ülkemizi 3 bayan ve bir erkek olmak üzere 4 sporcuyla temsil eden Halter Federasyonu üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmenin haklı gururunu yaşıyor. En son Atina Olimpiyat Oyunlarında madalya kazanan Türk Halteri, tam 12 yıl aradan sonra yeniden kürsüdeki yerini aldı. Rio’da ilk madalyayı kazanan Milli sporcumuz Daniyar İsmayilov muhteşem bir müsabakanın ardından gümüş madalya kazanarak sporcularımıza moral oldu.

Olimpiyat Oyunları sonrasında Türkiye’ye dönen  Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar,zor ama başarılı bir organizasyonu geride bıraktıklarını dile getirdi. 69 kiloda Türkmenistan asıllı Milli sporcumuz Daniyar İsmayilov’un gümüş madalyasının Türk kafilesini ateşlediğini belirten Tamer Taşpınar,” Ülke olarak çok zor bir dönemden geçiyoruz. Bu doğrultuda ve moral bozukluğu içerisinde Rio’ya gittik. 2012’de Londra’da yaşanan negatif sonuçların ardından Türk halterinde beyaz bir sayfa açmıştık. Öyle de oldu. Titiz çalışmalar sonrasında özellikle genç sporcularımıza şans verdik ve bunun karşılığını almaya başladık. Türk Halter ailesi olarak birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var” diye konuştu.

DEMOKRASİ ŞEHİTLERİMİZ UNUTULMADI

15 Temmuz’da şehit olanlara ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a kazandıkları madalyayı armağan ettiklerini dile getiren Tamer Taşpınar,” Özellikle ülkemizin 15 Temmuz sonrasında yaşadıklarının ardından kazandığımız madalya bizler için daha da anlamlı hale geldi. Bu madalyayı hayatını kaybeden Demokrasi Şehitlerimize armağan ediyoruz. Bizlere her zaman en büyük desteği veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç, Müsteşarımız Sayın Faruk Özçelik ve Spor Genel Müdürümüz Mehmet Baykan’a , halter camiasına tüm antrenörlerimize, hakemlerimize, sporcularımıza ve diğer tüm yetkililere teşekkürlerimi sunuyorum. Türk halteri gün geçtikçe hak ettiği yere gelmeye devam edecek.Ayrıca Rio’da bayanlar kategorisinde bizleri temsil eden sporcularımıza ve antrenörlerimize de teşekkür ediyorum” yorumunu yaptı.

 

IMG-20160810-WA0007 IMG-20160810-WA0001 IMG-20160810-WA0003 12345r