Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hazırlanan Milli Sporcu Belgesi Verilmesi Yönetmeliğinde yapılan değişiklikler Resmi Gazete’de yayımlandı.

Yeni düzenleme ile Gençlik ve Spor Bakanlığımızın oluşturduğu dijital sistem üzerinden Milli Sporcular Millilik Belgelerini E-Devlet uygulaması üzerinden indirebilmektedirler.

Web sitemizde belirtilen “Millilik Başvuru” işlemlerini yapan Milli Sporcularımızın belgeleri elektronik ortamda imzalandıktan sonra sporcularımız bu belgeyi E-Devlet üzerinden temin edebileceklerdir.

E-Devlet uygulamasına giriş yapıldıktan sonra arama motoruna ‘Spor Bilgi Sistemi’ yazarak ilgili bölüme ulaşarak buradan ‘Uluslararası Organizasyon İşlemleri’ sekmesine tıkladıktan sonra açılan sayfada ‘Millilik İşlemleri’ bölümünden “Millilik Belgesine” ulaşabililir ve barkodlu evrakınızı indirebilirsiniz.

Milli Sporcu Belgesi Verilmesi Yönetmeliği için tıklayınız.

milli-sporcu başvuru belgesi

  • 2 Adet Vesikalık Fotoğraf.
  • Kimlik Fotokopisi.
  • 30 TL Ücret Dekontu (Federasyon Hesap Numarası garanti bankası TR29 0006 2000 7110 0006 295921 nolu hesaba yatırmaları gerekmektedir.)
  • NOT: Dilekçe , 2 adet fotoğraf , Kimlik fotokopisi, Ücret dekontunu taratıp halter@gsb.gov.tr mail adresine gönderebilirsiniz.
  • Belgelerin asıllarını Federasyona  KARGO ile göndermeleri gerekmektedir.