Federasyonumuz 2021 yılı faaliyetlerinden olan Gençler ve U-23 Türkiye Halter Şampiyonası Afyonkarahisar’ın Veysel Eroğlu spor salonunda başladı. Şampiyonaya 45 ilden 158 erkek ve 127 bayan olmak üzere toplam 285 sporcu katılıyor.

Müsabakaların teknik toplantısı Salı günü saat 18.00′ de Veysel Eroğlu spor salonunda yapıldı, Teknik toplantıya, Halter federasyonu Başkan vekili Mevlüt Ataseven ,Halter federasyonu genel sekreteri Fahrettin  Yıldız ,  Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdür vekili Mustafa Asan,Spor Hizmetleri Müdürü Osman Murat Erdoğan,Teknik Kurul Üyesi Hasan Toker ve   Afyonkarahisar  il temsilcimiz Adurrezzak Avcı, katılımı ile gerçekleşen teknik kurul toplantısında şampiyona ile ilgili kararlar alındı.

Gençler Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonasının ilk müsabakaları kadınlar  40 ,45 kg kategorisinde yapılacak . Şampiyonaya yarın kadınlar, 49, 55 kg ile müsabakaları ile devam edilecek ve Federasyon Başkanımız Tamer Taşpınar’ ın katılımlarıyla cuma günü saat 14.30′ da müsabakaların açılış seremonisi gerçekleştirilecek.

YARIŞMA PROGRAMI

ERKEK SPORCULAR

BAYAN SPORCULAR