Türkiye Halter Federasyonu 2023 faaliyet programında yer alan Gençler ve Kulüpler  Türkiye Halter Şampiyonası’nın açılış seremonisi Bursa Naim Süleymanoğlu Spor Salonunda gerçekleşti. 27 ilden 75 kulüp, 265 erkek, 258 bayan olmak üzere toplam 523 sporcunun katılımı ile gerçekleşen şampiyonanın açılışına Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü,AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Yavuz, Bursa Gençlik spor il Müdürü Rahmi Aksoy, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Gökhan Dinçer, Yıldırım Spor İlçe Müdürü Mehmet Demirci, Yıldırım Belediyespor Kulüp Başkanı Selim Yolgeçen, Federasyon yönetim kurulu üyeleri, Federasyon Genel Sekreteri İsa Ayan katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü, Gençler Kulüpler Türkiye Şampiyonasına katılan tüm sporcu,antrenör ve kulüplere başarılar diledi. Ünlü, “Çok güzel bir ilimizde ve salonumuzda bu şampiyonayı gerçekleştiriyoruz. İnşallah bu salonda Naim Süleymanoğlu Uluslar arası turnuvamızı yaparız” dedi.

Açılış seremonisinin sonunda dereceye giren sporculara ve kulüplere madalyaları protokol tarafından verildi. Bayanlarda 238 puan toplayan Gaziantep Tunca Spor Kulübü Türkiye Şampiyonluğunu elde ederken, ikinciliği 210 puan ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi, üçüncülüğü 201 puan ile Kuyulusebil Spor Kulübü, dördüncülüğü 168 puan ile Zebrano Spor Kulübü, beşinciliği 165 puan ile Şahmeran Spor Kulübü, altıncılığı ise 158 puan ile Samsun Büyükşehir Belediyesi elde etti.