Türkiye Halter Federasyonu 2024 faaliyet programında yer alan Yıldızlar, Gençler, 23 Yaş Altı ve Büyükler Halter Türkiye Şampiyonası’nın açılış seremonisi Ankara’da gerçekleşti.
Yenimahalle Spor Kompleksi’nde düzenlenen organizasyona Türkiye genelinden toplam 471 sporcu katılım sağladı. Organizasyonun açılış törenine Ankara Gençlik Spor İl Müdürü Mustafa Çelik, EWF Eski Başkanı Prof.Dr.Hasan Akkuş, Sağlık Kurulu Başkanı Dr. Uğur Yıldız ile Federasyon yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü, “Ankara’da güzel bir organizasyonu gerçekleştiriyoruz. Federasyon olarak Dopingle mücadele konusunda titiz bir çalışma içerisindeyiz. Bizlere her zaman destek olan sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Sayın bakanımız Dr.Osman Aşkın Bak’a, Bakan yardımcılarımıza ve genel müdürümüze teşekkür ediyorum. Organizasyonda bizlere ev sahipliği yapan İl Müdürümüz Mustafa Çelik beye ayrıca teşekkür ediyor tüm sporculara başarılar diliyorum” dedi.  

Açılış sonrasında dereceye giren sporculara madalyaları protokol tarafından verildi.