Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkisi tüm Türkiye’de devam ediyor. Bakanlığımızın öncülüğünde Türkiye Halter Federasyonu olarak depremin ilk gününden itibaren bölgede yer alarak yürekleri ısıtmaya devam ediyoruz…

Federasyonumuz zorlu bölgeden gelen haberleri de yakından takip etmekte. Bu doğrultuda şimdiye kadar depremin merkezi olan Kahramanmaraş’ta eski Milli Takım antrenörlerimizden Akif Akben ve sporcularımızdan Yaşar Bekçi’yi kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşamaktayız. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına ve halter camiamıza başsağlığı diliyoruz.

Depremin yaşandığı diğer bir ilimiz Kahramanmaraş’ta federasyon hakemlerimizden Durdu Mehmet Ak’ın enkaz altında olduğu bilgisini almış bulunmaktayız. Dileğimiz hakemimizin en kısa sürede sağ olarak enkaz altından kurtulmasıdır.  

Ayrıca Adıyaman ilinde Halter antrenörümüz Ziya Kızıldağ’ın evi depremde ağır hasar görmüştür. Antrenörümüzün ve ailesinin her türlü ihtiyaçları, bölgede görevli bulunan federasyonumuz personelimiz Adem Albayrak tarafından kendilerine teslim edilmiştir.

TÜRKİYE HALTER FEDERASYONU