Suudi Arabistan’ın Cidde kentinde bugün başlayan Yıldızlar Dünya Halter Şampiyonası’nın ilk günün de milli sporcumuz 3 altın madalya kazandı.
Bayanlar 40 kilo da yarışan Ezgi Kılıç, koparmada 55 kilo ile altın, silkmede 70 kilo ile altın toplamda ise 125 kiloluk derecesiyle Yıldızlar Dünya Şampiyonu oldu ve silkme ve toplamda Avrupa rekoru kırdı.
Müsabakanın ardından açıklamada bulunan Ezgi Kılıç , şampiyonaya çok iyi hazırlandığını belirterek, Suudi Arabistan’da Türk Bayrağını dalgalandırdığım ve İstiklal Marşı’nı dinlettirdiğim için çok mutluyum. , Antrenörlerime , Kulübüme ve kendisine büyük destek veren federasyon başkanımız Tamer Taşpınar’a desteklerinden dolayı teşekkür ederek ülkemi en iyi şekilde temsil etmek adına var gücümle çalışmalarıma devam edeceğim dedi.
Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar madalya alan sporcumuzu, Kulübümüzü, antrenörlerimizi tebrik ediyorum. Türk Halteri her zamanki gibi ülkesini gururlandırmaya devam ediyor ifadelerini kullandı.
Millilerimizin yarınki yarışması 55 kilo da yarışacak sporcumuz Ertuğrul Seçkin saat 13:00 de, 61 kiloda yarışacak sporcumuz Kaan Kahriman ise saat 19:00 da yarışacak sporcularımıza başarılar dileriz.