Avrupa Halter Federasyonu (EWF) tarafından her yıl Yıldızlar düzeyinde organize edilen Halter Gelişim ve Eğitim Kampı Konya’da tamamlandı. Bir hafta süren kampa katılan 39 sporcu ve 21 antrenör teknik bilgiler doğrultusunda birlikte antrenman yapıp, kültürel ve sosyal faaliyetler gerçekleştirdi.

Konya TOHM Merkezinde düzenlenen Eğitim kampının  koordinatörlüğünü yapan Avrupa Halter Federasyonu yetkilisi Colin Buckley, katılımcı ülkelere ve sporculara teşekkür ederek, “Eğitim kampımızı Türkiye’de yapmaktan son derece memnunuz.Buradan mutlu ayrılıyoruz. Misafirperverlikleri için federasyon Başkanı Sayın Talat Ünlü ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyoruz” dedi .

EWF Başkanı Antonio Conflitti’ye teşekkür eden Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü, “EWF tarafından organize edilen Gelişim kampına gelen tüm ülkelere teşekkür ediyorum. Umarım Konya’dan güzel hatıralarla ayrılmışlardır.Oldukça verimli ve güzel bir kamp gerçekleştirdik. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” diye konuştu.