Suudi Arabistan’ın Cidde kentinde 05- 12 Ekim 2021 tarihlerinde yapılacak olan Dünya Yıldızlar Şampiyonasına katılmak üzere yıldız milli takımımız ciddiye hareket etti. Ay yıldızlı milli takımımız 6 sı erkek 4 bayan sporcumuz temsil ediyor. Şampiyonaya 51 ülkeden 223 sporcu katılıyor.
Millilerimizi Cidde Başkonsolosumuz Mete Zaimoğlu ve ekibi havaalanında karşıladılar, kafiledeki yönetici, antrenör ve sporculara çiçekler vererek milli takımımıza başarı dileklerinde bulundular.
Şampiyonanın üçüncü gününde Cidde Başkonsolosluğu  rezidansında millilerimize yemek verildi. İstiklal marşımızı yurt dışında okutturdukları için millilerimizle gurur duyduklarını ifade ettiler. Türkiye Halter Federasyonu Başkan vekili Mevlüt Ataseven de verilen yemekten çok memnun kaldıklarını yurt dışında bizi yanız bırakmadığınız için sizler çok teşekkür ederim dedi.
Sporcularımızın da ülkemize yakışır şekilde mücadele ettiğini,edeceğini sporcularımıza çok inandıklarını belirterek Devletimiz var olsun ekilen tohumlar meyvelerini vermeye başladı. Yarışmaya katılan her sporcumuz dünyada derece çıkaracaktır dedi. Verilen yemeğin ardından hatıra fotoğrafı çekilerek 6 altın 7 gümüş 9 bronz olmak üzere toplam 22 madalya kazanarak yurda döndüler.

Sporcularımızdan başarılı sonuçlar bekliyor ve tüm takımımıza başarılar diliyoruz. Sporcularımızın Yarışmaları https://iwf.sport/downloads/?category=252 adresinden Canlı olarak yayınlanacak.

Yarışma Programı