Türkiye Halter Federasyonu Milli takım sporcuları Suudi Arabistan’ın Riyad şehrinde yapılacak olan Büyükler Dünya Halter Şampiyonasına katılacak. Erkeklerde 5, Bayanlarda ise 7 sporcuyla Dünya Şampiyonasında mücadele edecek Milli takım sporcularımız hazırlıklarını da tamamlamak üzere. Bayanlar Konya’da, Erkekler ise Ankara TOHM da hazırlıklarını aralıksız sürdürüyor. Bayan takımında Teknik Direktör Ferhat Coşkun, antrenörler Serap Ünlü ve Kenan Erdağı bulunurken, 45 kiloda Cansu Bektaş, 49 kiloda Duygu Alıcı, 64 kiloda Aysel Özkan, 71 kiloda Nuray Güngör, 76 kiloda Dilara Narin, 81 kiloda Sara Yenigün, +87 kiloda ise Tuana Süren yer alıyor.

Antrenörlüğünü Gökhan Kuşçuoğlu, Mehmet Doğan ve İsa Makal’ın yaptığı erkek Milli takımımızda 61 kiloda Mustafa Eliş, 67 kiloda Kaan Kahriman, 67 kiloda Ferdi Hardal, 73 kiloda Muhammed Furkan Özbek, 73 kiloda Yusuf Fehmi Genç yer alıyor.

TALAT ÜNLÜ, “ÜLKEMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİZ”

Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü, Riyad’ta yapılacak şampiyona için sporcuların hazırlıklarını tamamlamak üzere olduğunu söyledi. Yılın en önemli organizasyonunda madalya beklediklerini dile getiren Talat Ünlü, “ Bu yıl sporcularımız katıldıkları Uluslararası organizasyonlarda başarılı oldular. Dünya şampiyonası bizim için çok önemli ve sporcularımızdan madalya beklentimiz var. Riyad’ta ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.