Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen Büyükler Avrupa Halter Şampiyonası’nın dördüncü gününde. Erkekler kategorisi 72 kiloda ülkemizi temsil eden Daniyar Ismailov koparmada 160 kilo kaldırarak Avrupa rekoru kırdı ve altın madalya kazandı, silkmede 181 kilo ile 6. oldu, toplamda ise 341 kiloluk derecesiyle altın madalya kazandı ve Avrupa Halter şampiyonu olurken kürsünün en üst basamağına çıkarak Rusya’da İstiklal Marşımızı coşkuyla dinletti.

Büyükler Avrupa Halter Şampiyonası’nın dördüncü sonunda Millilerimizin toplam madalya sayısı 4 altın,2 gümüş ,6 bronz olmak üzere toplam 12 madalyaya ulaştı.

Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar madalya alan sporcularımızı, Kulüplerimizi, antrenörlerimizi tebrik ediyorum. Türk Halteri her zamanki gibi ülkesini gururlandırmaya devam ediyor ifadelerini kullandı.

Millilerimizin yarınki yarışması 71 kilo da yarışacak sporcumuz Berfin Altun saat 17:00 de ,81 kilo da yarışacak sporcumuz Celil Erdoğdu ise saat 20:00 de yarışacak sporcularımıza başarılar dileriz.