Dünya Gençler Halter Şampiyonasının ilk gününde sporcularımız 1 altın,1 gümüş ve 2 bronz madalya kazandı. 53 Ülkeden 151 bayan 153 erkek sporcunun katılımı ile Yunanistan’ın Girit adasında Heraklion şehrinde organize edilen şampiyonada sporcumuz Cansu Bektaş, Koparmada 65 kiloluk derecesiyle altıncı sırada yer aldı. Sporcumuz silkmede 85 kiloluk kaldırışıyla altın, toplamda ise elde ettiği 150 kiloluk derecesiyle gümüş madalyanın sahibi oldu. Yine aynı kiloda mücadele eden Milli sporcumuz Gamze Altun Koparma 60 kilo ile yedinci, Silkmede 81 kilo ile beşinci, Toplamda  ise 141 kilo ile yedinci sırada müsabakayı tamamladı.

Milli sporcumuzun müsabaka sonrasında madalyasını Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü verdi. Başkan Talat Ünlü sporcumuzu başarısından dolayı kutlayarak, “Gençler Dünya şampiyonasına güzel bir başlangıç yaptık. Bu başarıda emeği olan herkese teşekkür ederim” dedi.

MUSTAFA ERDOĞAN 2 BRONZ ALDI

Dünya Gençler Halter Şampiyonası’nda Erkekler 55 Kiloda Milli sporcumuz Mustafa Erdoğan Silkmede 126, Toplamda da 227 kiloluk derecesiyle iki bronz madalya kazandı. Sporcumuz Koparmada ise 101 kiloluk derecesiyle beşinci sırada yer aldı.