Türkiye Halter Federasyonu 2023 faaliyet programında yer alan Mehmet Emin Alpak Büyükler Türkiye Halter Şampiyonası’nın açılış töreni gerçekleştirildi. Sivas 4 Eylül Spor Salonundaki organizasyona 275 kadın, 322 erkek olmak üzere toplam 597 sporcu katılım sağlıyor.

Organizasyonun açılış töreni, 4 Eylül Spor Salonu’nda gerçekleşti. Törene Sivas Vali Yardımcısı Adem Taşpınar, Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü, Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, sporcular ve antrenörler katıldı.

Törende bir konuşma yapan Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü, Sivas’ın Türk sporundaki yerinin önemli olduğunu söyledi. Türk spor tarihinde birçok şampiyonun çıktığı Sivas’ta bu organizasyonu düzenlemekten son derece mutlu olduklarını belirten Talat Ünlü, “Sivas birçok halterci yetiştirdi. Sivas bu organizasyonlara aşinadır. Her zaman da güzel organizasyonlara ev sahipliği yapmıştır. İnşallah bundan sonra da böyle olacaktır” dedi.

Açılış töreninin ardından şampiyonada dereceye giren sporculara madalyaları protokol tarafından verilirken, Federasyon Başkanı Talat Ünlü katılımcılara plaket takdim ederken, spor kulüplerine ise malzeme yardımında bulundu.