Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü, Gençlik ve Spor Çorum İl Müdürü Cemil Çağlar ile birlikte Çorum’da devam eden Büyükler Halter Milli Takımı’nın kampını ziyaret etti. Avrupa Şampiyonası hazırlık kampında Sporcular ve teknik heyet ile bir araya gelen Talat Ünlü, kamp süreci hakkında bilgi aldı.

Bu yıl olimpiyat yılı olduğunu hatırlatan Ünlü, “Bütün branşlar gibi bizde kota mücadelesi veren ve olimpiyatlara katılmayı hedefleyen bir federasyonuz. Geçmişe baktığımızda halterde büyük başarılara imza attık. Olimpiyat denildiği zaman ilk akla gelen branşlardan birisi de halter. Allah rahmet eylesin Naim Süleymanoğlu, Halil Mutlu, Taner Sağır ve Nurcan Taylan gibi olimpiyat şampiyonu, Reyhan Arabacıoğlu, Sedat Artunç gibi olimpiyat üçüncüsü sporcularımız var. Bu yıl Paralimpik Halter’de federasyonumuza bağlandı. Orada da Nazmiye Muratlı ve Besra Duman olimpiyat şampiyonu ve ikincisi iki sporcumuz var” ifadelerini kullandı.

Tüm paydaşlarla belirledikleri hedefe ulaşmak için hep birlikte hareket etiklerini vurgulayan Başkan Talat Ünlü, “Burada yapılması gerek en doğru şey yada karar neyse onu yapmaya çalışıyoruz. Bu nedenle de kamplarımızı açtık. Bugün Çorum’dayız. Sporcularımız Avrupa Şampiyonası’na katılacak. Burada Azerbaycan ekibi ile ortak kamp düzenledik. Hep birlikte el birliği ile güzel sonuçlar alacağımızı düşünüyorum” şeklinde konuşmasını devam ettirdi.

Önümüzde Avrupa şampiyonası olduğunu hatırlatan Ünlü, şunları kaydetti:

“Şampiyonaya hem bayan hem de erkek takımımız son derece ciddi bir hazırlık yaptı. En iyi derecelerle kota almak yolunda en iyi şekilde ilerleyecekler. Bizim kota müsabakalarımız Nisan ayında Tayland’da yapılacak olan Grant Prix ile son bulacak. Grant Prix katılımı zorunlu bir müsabaka. Oraya katılmazsanız kota alamazsınız. 3 kadın 3 erkek kotamız var. İnşallah olimpiyatlarda kotamız ve madalyamız olacak”