Elif Ünal’ dan 3 gümüş madalyalı Avrupa İkincilliği…

Litvanya’ nın Klaipeda şehrinde devam eden Yıldızlar Avrupa Halter Şampiyonasının ikinci gününde podyuma çıkan bayanlar 53 kg sporcumuz Elif Ünal 3i gümüş madalya kazanarak Avrupa 2. si oldu.

53 kg sporcumuz Elif Ünal, koparmada ilk hakkında 61 kg’ ı, ikinci hakkında 63 kg’ ı ve son hakkında da 65 kg’ı başarıyla kaldırdı ve koparmada gümüş madalyanın sahibi oldu. Koparmada 1. liği 66 kg ile Romen Sporcu Viorica Gricoras elde ederken, 60 kg ile Alman sporcu Klaudia Dabrowska 3. lüğü kazandı.

Silkmede ilk hakkında 72 kg’ ı ve ikinci hakkında 75 kg’ı başarıyla kaldıran sporcumuz son hakkında 81 kg’ ı kaldırmayı başaramadı. Sporcumuz Elif Ünal silkmede ikinci hakkında kaldırdığı 75 kg ile 2. Oldu ve gümüş madalya kazandı. Silkmede 1. liği 80 kg ile Romen Sporcu Viorica Gricoras elde ederken, üçüncülüğü 75 kg ve kilo dezavantajı ile Polonyalı sporcu Magdelana Medza kazanmayı başardı.

Sporcumuz Elif Ünal toplamda ise 140 kg ağırlığa ulaştı ve gümüş madalya kazanarak Avrupa 2. liğinin sahibi oldu. Toplamda 1. liği 146 kg ile Romen Sporcu Viorica Gricoras elde ederken, üçüncülüğü 138 kg ile Alman sporcu Klaudia Dabrowska kazandı.

Ülkemize üç gümüş madalya kazandırarak Avrupa ikincisi olan sporcumuz Elif Ünal’ ın madalyasını Halter Federasyon Başkanımız Tamer Taşpınar verdi.

Bu sonuçlarla birlikte ikinci gün sonu madalya durumumuz şu şekildedir.

Elif Ünal                   : 3 gümüş,

Oğuzhan Çini          : 2 gümüş,

Gamze Yayla           : 2 gümüş,1 bronz

Gizem Nur Demir  : 1 gümüş, 2 bronz

Toplam ülkemiz 8 gümüş ve 3 bronz madalya kazanmıştır.