Oğuzhan Çini’ den 2 gümüş madalya…

Litvanya’ nın Klaipeda şehrinde devam eden Yıldızlar Avrupa Halter Şampiyonasının ikinci gününde ülkemizi temsilen eden 50 kg erkeklerde yarışan sporcumuz Oğuzhan Çini, koparmada ve toplamda iki gümüş madalya kazanarak Avrupa 2. si oldu.

Sporcumuz Oğuzhan Çini, koparmada ilk hakkında 80 kg ve ikinci hakkında 83 kg’ ı başarıyla kaldırdı. Son hakkında ise 85 kg’ı kaldırmayı başaramayan sporcumuz 83 kg ile koparmada gümüş madalyanın sahibi oldu. Koparmada 1. liği 84 kg ile Romen Sporcu Boğdan Geor Dimitras elde ederken, 81 kg ile Ermeni sporcu Hrayr Hovhavnisyan 3. lüğü kazandı.

Silkmede ilk hakkında 92 kg’ ı kaldıran sporcumuz ikinci hakkında 96 kg’ ı kaldırmayı başaramadı. So n hakkında 98 kg’ ı kaldırmayı başaran sporcumuza bu ağırlık yetmedi ve silkmede 5. likte kaldı. Silkmede 1. liği Romen Sporcu Boğdan Geor Dimitras elde ederken, ikinciliği Bulgar sporcu Stilvan Grozdev kazanmayı başardı. Silkmenin üçüncüsü ise Polonyalı sporcu Kamil Oleskiewicz oldu.

Toplamda ise 181 kg ağırlığa ulaşan sporcumuz Oğuzhan Çini gümüş madalyanın sahibi olarak Avrupa 2. Si oldu. Toplamda 1. liği 190 kg ile  Romen Sporcu Boğdan Geor Dimitras elde ederken, üçüncülüğü 180 kg ile Bulgar sporcu Stilvan Grozdev kazandı.

İki gümüş madalya kazanan sporcumuz Oğuzhan Çini’ nin madalyasını Halter Federasyon Başkanımız Tamer Taşpınar verdi.