Gamze Yayla Avrupa 2. si….

Litvanya’ nın Klaipeda şehrinde devam eden Yıldızlar Avrupa Halter Şampiyonasının ikinci gününde ülkemizi temsilen ilk olarak podyuma çıkan 48 kg bayan sporcumuz Gamze Yayla, koparmada ve toplamda gümüş madalya, silkmede bronz madalya kazanarak Avrupa 2. si oldu.

Gamze Yayla, koparmada ilk hakkında 58 kg’ ı , ikinci hakkında 60 kg’ı ve son hakkında da 62 kg’ı başarıyla kaldırdı ve koparmada gümüş madalyanın sahibi oldu. Koparmada 1. liği 67 kg ile Latvia’ lı sporcu Rebeka KOHA elde ederken, üçüncülüğü 58 kg ile Romen sporcu Nicoleta Constantin elde etti.

Silkmede ise ilk hakkında 68 kg, ikinci hakkında 71 kg ve son hakkında 73 kg ağırlığı başarıyla kaldıran sporcumuz Gamze Yayla silkmede 3. Sırada yer aldı.  Silkmede 1.liği 81 kg ile Latvia’ lı sporcu Rebeka KOHA elde ederken, ikinciliği 74 kg ile Romen sporcu Nicoleta Constantin kazandı.

Toplamda ise sporcumuz Gamze Yayla 135 kg ile gümüş madalyanın sahibi olup Avrupa 2. si olurken, birinciliği 148 kg ile Latvia’ lı sporcu Rebeka KOHA elde etti., Toplamda üçüncülüğü ise 132 kg ile Romen sporcu Nicoleta Constantin kazandı.

Yıldızlar Avrupa Şampiyonasında 48 kg bayanlarda 2 gümüş ve 1 bronz madalya kazanarak Avrupa 2. si olan sporcumuz Gamze Yayla’ nın madalyalarını Türkiye Halter Federasyon Başkanımız Tamer Taşpınar verdiler.