İlk madalyalarımız Gizem Nur DEMİR’ den….

Yıldızlar Avrupa Halter Şampiyonası Litvanya’ nın Klaipeda şehrinde dün başladı.

Yıldızlar Avrupa Halter Şampiyonasının ilk gününde ülkemizi temsilen ilk olarak podyuma çıkan 44 kg bayan sporcumuz Gizem Nur Demir, koparmada gümüş madalya, silkme ve toplamda bronz madalya kazanarak Avrupa 3. sü oldu.

Gizem Nur Demir, koparmada ilk hakkında 51 kg’ ı başarıyla kaldırdı. İkinci hakkında 53 kg ve son hakkında da 54 kg da başarılı olamayan sporcumuz Gizen Nur Demir, ilk hakkındaki 51 kg’lık kaldırışı ile koparmada bronz madalyanın sahibi oldu. Koparmada 1. liği 55 kg ile Romen Sporcu Georgiana DUDOĞLU elde ederken, üçüncülüğü 51 kg ve kilo dezavantajı ile Bulgar sporcu Georga PAMPORDZHıEVA elde etti.

Silkmede ise ilk hakkında 61 kg ve ikinci hakkında 64 kg’ı başarıyla kaldıran sporcumuz son hakkında 65 kg’ ı denedi. Bu kaldırışta başarılı olamayan sporcumuz Gizem Nur Demir ikinci hakkındaki 64 kg’lık kaldırışıyla 3. oldu. Silkmede 1.liği 79 kg ile Romen Sporcu Georgiana DUDOĞLU elde ederken ikinciliği 65 kg ile Bulgar sporcu Georga PAMPORDZHıEVA kazandı.

Toplamda ise sporcumuz Gizem Nur Demir 115 kg ile bronz madalyanın sahibi olup Avrupa 3. sü olurken, birinciliği 134 kg ile Romen Sporcu Georgiana DUDOĞLU, ikinciliği de 116 kg ile Bulgar sporcu Georga PAMPORDZHıEVA kazandı.

1 gümüş ve 2 bronz madalya kazanarak Avrupa 3. sü olan sporcumuz Gizem Nur Demir’in madalyalarını Türkiye Halter Federasyon Başkanımız Tamer Taşpınar verdiler.