Gençlerimiz Sivas’ ta Yarıştı…

Federasyonumuz 2013 yılı faaliyet programında yer alan 23 yaş Altı ve  Gençler  Ferdi Türkiye Halter Şampiyonası 15-18 Ağustos 2013 tarihlerinde Sivas ilimizde 4 Eylül Spor Salonunda yapılmaktadır.


Şampiyonaya 23 ilimizden 74 bayan ve 201 erkek olmak üzere toplam 275 sporcu katılmaktadır. Şampiyonada 50 hakemimiz görev yapmaktadır.


Pazar günü sona erecek olan şampiyonada dereceye giren sporcularımız milli takım kampımıza dahil edilerek Avrupa şampiyonası hazırlıklarına başlayacaklardır. Kamp sonunda oluşturulacak olan 23 Yaş Altı ve Gençler Milli takımlarımız 20-29 Eylül 2013 tarihlerinde Estonya’ da yapılacak olan Avrupa Şampiyonasında ülkemizi temsil edeceklerdir.


23 Yaş Altı ve Gençler Ferdi Türkiye Halter Şampiyonası öncesinde Halter Federasyon Başkanımız Tamer Taşpınar, Sivas valimiz Zübeyir Kemelek’ e ve Sivas Belediye Başkanımız Doğan Ürgüp’ e makamlarında ziyarette bulundu. Ziyarete Federasyon başkanımızla birlikte As Başkanımız Murat Kalkanlı, Yönetim Kurulu Üyemiz Ümit Durak, Genel Sekterimiz Zeki Öztürk, MHK üyemiz Rahmi Soyuyüce, Sivas Gençlik Hizmetleri ve Spor İl müdürümüz Salim Kılıç ve Organizasyonlar Direktörümüz Mehmet Zeki Erkan’ da katıldılar.


Müsabakaların açılış seremonis 16 Ağustos 2013 Cuma günü saat 14.30’ da 4 Eylül Spor Salonunda yapıldı. Açılış seremonisine Sivas valimiz Zübeyir Kemelek, Sivas Belediye Başkanımız Doğan Ürgüp, As Başkanımız Murat Kalkanlı, Sivas Gençlik Hizmetleri ve Spor İl müdürümüz Salim Kılıç, Yönetim Kurulu üyemiz Halil Mutlu, Yönetim Kurulu Üyemiz Ümit Durak, Genel Sekterimiz Zeki Öztürk ve Sivas protokolü katıldılar. Açılış seremonisinde bir konuşma yapan Halter Federasyon Başkanımız Tamer Taşpınar, ‘’Sivas ilimizde düzenlemiş olduğumuz 23 Yaş Altı ve Gençler Türkiye Halter Şampiyonamız oldukça güzel ve zevkli geçmektedir. Sivas ilinde olmaktan ve bu Şampiyonamızı burada düzenlemekten dolayı mutluluk duyuyoruz. Şampiyonamıza katkılarından ve misafirperverliklerinden dolayı Sivas valimiz sayın Zübeyir Kemelek’ e, Sivas Belediye Başkanımız sayın Doğan Ürgüp’ e ve Sivas Gençlik Hizmetleri ve Spor İl müdürümüz Sayın Salim Kılıç’ a teşekkür ederim.’’ dedi.