Büyükler Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonası Antalya’ nın Serik İlçesinde Akdeniz Yükseliş Koleji Spor Salonunda dün başladı.


Şampiyonaya Türkiye genelinden 55 kulüpten 116 bayan, 233 erkek toplam 349 sporcu katıldı. 

Şampiyonanın ilk gününde takımlarımızın konakladıkları Alva Donna Hotel’ de teknik toplantı gerçekleştirildi. Saat 16.00′ da ise Akdeniz Yükseliş Koleji Spor Salonunda müsabakalar başladı. İlk gün müsabakalarında erkekler 56 ve 62 kg’ ların Cve D grubu yarışmaları yapıldı.

ikinci gün yarışmaları ise erkekler 56 ve 62 kg B grubu müsabakaları ile başladı. Daha sonra ise 69 kg C ve D grubu yarışmaları yapıldı. Öğle seansında ise Bayanlar 48 kg,53 kg ve 58 kg yarışmaları yapıldı. Akşam seansında ise erkekler 56 kg, 62 kg ve 69 kg yarışmaları yapıldı.İkinci gün saat 16.00′ da müsabakaların açılış seremonisi Akdeniz Yükseliş Koleji spor salonunda yapıldı. Açılış seremonisine Serik Kaymakamı Ahmet Ümit, Serik İlçe Emniyet Müdürü Fatih İnceyavuz, Akdeniz Yükseliş Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Çalık, Alva Donna Hotel müdürü Halil Seymen, Federasyon Başkanımız Dr. Hasan Akkuş, As Başkanımız Ümit Durak ve Genel Sekreterimiz Zeki Öztürk katıldılar.
Açılış seremonisinde Halter Federasyon başkanımız Dr Hasan Akkuş ve Serik Kaymakamımız Ahmet Ümit birer konuşma yaptılar.

Halter Federasyon Başkanımız Dr. Hasan Akkuş, Günün anısına Serik Kaymakamımız Ahmet Ümit’ e, Serik İlçe Emniyet Müdürümüz Fatih İnceyavuz’ a, Akdeniz Yükseliş Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Çalık’ a, Akdeniz Yükseliş Koleji Müdür Yardımcısı Haluk Dökmez’ e, Alva Donna Otel Müdürü Halil Seymen’ e birer plaket takdim etti. Akdeniz Yükseliş Koleji Yönetim kurulu Başkanımız Necmettin Çalık’ ta Federasyon Başkanımız Dr. Hasan Akkuş’ a bir plaket sundu.