DİKKAT!!!! 

KULLANACAĞINIZ DESTEKLEYİCİ ÜRÜNLERDE Clenbuterol / Methylhexaneamine  KARIŞMASI OLABİLİR.


WADA Akredite Laboratuvarları her iki madde ile ilgili uyarılar yayınladı. Methylhexaneamine (S6. Uyarıcı): 2011 yılından itibaren Methylhexaneamine  yeniden Specified Stimulant (Belirlenmiş Uyarıcı) olarak sınıflandırıldı. Methylhexaneamine enerji artırmak  yada kilo kaybetmek için kullanılan besin takviyelerinde giderek artan oranda yer almakta, Bu nedenle etiketinde aşağıdaki maddelerden herhangi birini içeren herhangi bir ürün Methylhexaneamine açısından Olumsuz Analitik Bulgu (pozitif doping analizi sonucu) olarak rapor edilebilir. Methylhexanamine; DMAA (dimethylamylamine); Geranamine; Forthane; Forthan; Floradrene; 2 hexanamine, 4-metil-2 Methylhexaneamine: -4-metil-(9CI), 4-metil-2-hexanamine hexanamine, 1,3-dimethylamylamine 4-Methylhexan-2-amin, 1,3-dimethylpentylamine; 2-amino-4-methylhexane; Pentylamine, 1 , 3-dimetil.

Clenbuterol (S2. Anabolik Ajanlar):  Bu maddeden en fazla etkilenen ülkeler Çin ve Meksika. Her iki ülkede de clenbuterol, gıda kontaminasyonu sonucu, büyüme organizatörü, destekleyicisi olarak suistimal edilmekte.
 
Sporcu, antrenör ve kulüplerimiz destekleyici ürünler konusunda yukarıda belirtilen hususlarda gerekli hassasiyeti göstermelidir.

Türkiye Halter Federasyonu