Türkiye Halter Federasyonu II. Olağan Mali Genel Kurulu 20 Ocak 2011 tarihinde saat: 10.30’da Ankara İçkale Otel’de yapıldı.
            146 delegenin hazır bulunduğu mali genel kurulda, yasal olarak Genel kurulun açılmasında engel olmadığı görüldü. Açılış asbaşkan vekili Zeki Türkeş tarafından yapıldı.

            Gündemin II. maddesi gereği açılış, saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı söylendi.

 

 


           
Genel kurulu sevk ve idare etmek üzere divan seçimine geçildi. Divan başkanlığına Hüseyin Ar, başkan yardımcılığına Suat Gücüyener, yazman üyeliğe Ayhan Bayhan ve yazman üyeliğe Mehmet Tuzlu önerildi ve oybirliği ile seçildi.           
Divan başkanı Hüseyin Ar tarafından genel kurul gündemi okundu ve oylamaya sunuldu. Oy birliği ile gündem kabul edildi.

            4. gündem maddesi gereği Faaliyet raporunu ve bilanço gelir tablosunun okunması ile ilgili federasyon başkanımız Dr. Hasan Akkuş söz aldı.


           
           Başkanımız Dr. Hasan Akkuş, göreve geldiğinden bugüne kadar kulüplerimize maddi ve malzeme yardımı yapıldığını, Karabük’te bir kamp eğitim tesisi alındığını kampların burada yapılacağını yurtiçi ve yurtdışından gelecek taleplerinde değerlendireceğini belirtti. 2009 yılında halterin tabana yayılması için altyapı koordinatörlüğü oluşturduklarını Türkiye’nin dört bir yanından yetenekli çocukların seçildiğini ve bu çocuklar için eğitim ve kamp çalışmaları yapılarak onları zaman içersinde yıldız takıma kazandıracakların belirtti.

            2010 yılında ülkemizde büyük bir organizasyona ev sahipliği yaptık. Büyükler Dünya şampiyonasını ülkemizde organize ettik. 85 ülkeyi Antalya ilimizde en iyi şekilde ağırlayarak oldukça güzel bir organizasyona imza attık.

            2009 ve 2010 yılında katıldığımız her müsabakadan madalyasız dönmedik diye sözlerine devam eden Dt. Hasan Akkuş;  2010 yılında katıldığımız müsabakalardan toplam 25 altın 32 gümüş 33 bronz madalya alarak Türkiye’nin en başarılı federasyonu seçildik. Bu başarılarda meclis başkanımız, bakanımız, genel müdürümüz, sporcularımız, antrenörlerimiz ve kulüplerimizin katkısı çok büyüktür. Bu başarılarımıza katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum dedi.

            Daha sonra faaliyet raporu ve bilanço’ da oylamaya sunuldu ve oy birliği ile kabul edildi.

            5. gündem maddesi gereği denetleme kurulu raporunu denetleme kurulu başkanı Yıldırım Yıldız okudu. Kayıtların yasalara ve usulüne uygun olarak tutulduğu harcamaların yasalar ve yetki çerçevesinde yapıldığının denetleme kurulu tarafından görüldüğünü belirterek raporu tek tek okudu ve oy çokluğu ile denetleme kurulu raporu da delegeler tarafından kabul edildi.

            
           
Daha sonra diğer gündem maddeleri de tek tek oylanarak oy çokluğu ile kabul edildi.

            2. mali genel kurulun sonunda Federasyon başkanımız Dr. Hasan Akkuş’a teşekkür konuşması yapması için söz verildi. Dr. Hasan Akkuş, mali genel kurulun hayırlı olması dilekleriyle beraber divan başkanına, divana ve genel kurula katılan delegelere teşekkür etti.