Federasyonumuz 2010 yılı son faaliyeti olan Büyükler ve Mastırlar Türkiye Halter Şampiyonası 310 sporcunun katılımı ile 10-12 Aralık 2010 tarihlerinde Alanya’da yapıldı.

 

Şampiyonanın teknik toplantısı 09 Aralık 2010 tarihinde Azelea otelde yapıldı. Teknik toplantıya katılan Federasyon başkanımız Dr. Hasan Akkuş, 2011 yılının Büyükler Türkiye şampiyonasının yine Alanya’da yapılacağını fakat statüsünün değişerek Ödüllü Grand Prix olarak yapılacağını açıkladı. Teknik toplantı esnasında katılımcılara Sponsor firma Sütçü İmam dondurmaları tarafından tatlı ve dondurma ikram edildi.

 

10 Aralık 2010 tarihinde Şampiyona için Alanya’ya gelen Dünya ve Olimpiyat şampiyonu  haltercilerimiz Naim Süleymanoğlu ve Halil Mutlu, Müsabaka sponsorlarımızdan Bahçeşehir Kolejinde düzenlenen sempozyuma katıldılar. Öğrencilerin yoğun ilgisi ile karşılaşan şampiyonlarımız oldukçada duygusal anlar yaşadılar. Öğrencilerle sohbet eden şampiyonlarımız şampiyonluk hikayelerini öğrencilerle paylaşırken onlarada başarı için nasihatlar da bulundular.

 

Müsabakaların açılış seremonisi ise 10 Aralık 2010 Cuma günü saat 15.00’te yapıldı. Açılış seremonisine federasyon başkanımız Dr. Hasan Akkuş ile birlikte As başkanımız Ümit Durak, Yönetim Kurulu Üyemiz Suzi İrfanoğlu, Genel Sekreterimiz Zeki Öztürk, Genel koordinatörümüz Naim Süleymanoğlu, Koordinatörümüz Halil Mutlu, Alanya Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Erdal Tamrak, Sponsor Firmalarımızdan Bahçeşehir Koleji sahibi Cihan Baba, Alanya Color Copy Center sahipleri Koray ve Bahar Altürk katıldılar.

 

Alanya’da yapılan Büyükler ve Mastırlar Türkiye Halter Şampiyonamıza sponsor olarak destek veren firmalarımızdan Bahçeşehir Koleji müsabakaya katılan tüm hakem, antrenör ve sporcularımıza müsabakanın maskot tişortlarından hediye etti. Azalea otel ise tüm birinci olanlara 3 gün 2 kişi tam pansiyon tatil hediye ederken Alanyum Alışveriş Merkezi ise tüm madalya alan sporculara 25 TL. değerinde hediye çeki verdi. Beste halı mastırlar kategorisinde yarışan ve dereceye giren tüm haltercilere 1 er el dokuması kilim hediye etti. Sütçü İmam dondurmaları ise teknik toplantı da tüm hakem, antrenör ve idarecilerimize dondurma ve tatlı ikram etti.


Alanya Bayanlar Sonuçları

Alanya Erkekler Sonuçları

Mastırlar sonuçları