Dünya halter tarihine adını altın harflerle yazdıran Naim Süleymanoğlu ve Halil Mutlu öğrencilerle bir araya geldi.

Alanya’da başlayan Büyükler Ferdi ve Mastırlar Türkiye Halter Şampiyonası için Alanya’da bulunan Naim Süleymanoğlu ve Halil Mutlu öğrencilerle bir araya gelerek önemli tavsiyelerde bulundu. 

 

 

Alanya’da özel bir kolejin düzenlediği panele, Halter Federasyonu Başkanımız Hasan Akkuş, milli sporcularımız Naim Süleymanoğlu ve Halil Mutlu’da katıldı.

 

AKKUŞ: “OYUNUN BİR PARÇASI OLUN!”

 

Öncelikle kısa bir sinevizyonun ardından başlanılan panelde bir konuşma yapan Başkanımız Akkuş, “Şampiyonlarımızın burada geçmişi okunurken tüylerim gerçekten diken diken oldu. Hepiniz bu genç yaşınızda muhakkak bir sporla uğraşmalısınız. Tabii bu halter olursa daha da mutlu oluruz. Spor sizler için bir oyundur. Bu oyunun bir parçası olun. Çünkü, eğitim hayatınız da ne kadar başarılı olursanız olun, sosyal iletişiminiz daima düşük olur. Oyun, hayatın bir simülasyonudur. Çünkü bu oyunda mücadele, hırs, kazanmak, kaybetmek ve demokrasi var. Bu da sizlerin sosyal iletişiminizi güçlendirerek daha güçlü bireyler yapacaktır” dedi.

 

 

İnsanların yaşamlarında çeşitli sağlık sorunlarıyla karşılaşabileceğini ifade eden 43 yaşındaki milli sporcu, ”Ben halterde her türlü başarıyı ve heyecanı yaşadım. Sporcular çalıştığında mutlaka başarıya ulaşacaktır. Hayatınız boyunca kötü alışkanlıklardan uzak durun. Mutlak sürekle ne olursa olsun sporun içerisinde yer alın” diye konuştu.
 

 

Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu sözlerine şöyle devam etti: ”Herkes spor yapmalıdır. Sporda mutlaka başarılı olunacak diye bir şey yok. Herkes altın madalya kazanamaz, ama spor yapan her zaman daha zinde olur. Gençler sigara ve alkol gibi bazı maddelerden uzak durmalı. Bunun karşılığında da spor yapmalısınız. Özellikle performans artırıcı yasak maddelerden uzak durun. Sporu da sürekli hale getirin. Ben günde 8 saat antrenman yaparken sporu birden bırakınca fazla kilo aldım ve sağlık sorunları yaşadım. Bu nedenle sorun yaşamamak için sporu bir yaşam haline dönüştürmemiz gerekiyor. Ben böyle yapamayınca sorunlar yaşadım. Oysa sporu günlük yaşamın içinde sürdürmeliydim” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Spordan uzaklaştığı zaman insanın daha da yalnızlaştığına dikkat çeken “Küçük Dev Adam” lakaplı şampiyon haltercimiz Halil Mutlu, “Sporun kıymetini şimdi daha çok anlıyorum. Uluslararası arenalarda kürsüye çıkıp İstiklal Marşını okuduğumuzda pek kıymetini bilmezdim. Bunun acısını taa ki olimpiyatlarda ikincilik kürsüsüne çıkıp başka bir ülkenin marşı okunduğu zaman anladım. Bu ülkenin insanına daima vefa borçluyum. Türk milletinin duası bizimle olmasaydı eğer bu başarıları belki de yakalayamayacaktık” şeklinde konuştu.
 


Ardından şampiyon haltercilerimiz öğrencilere imza dağıtarak, onlarla sohbet etti, hatıra fotoğrafı çektirdi.