•  
  •  
  •  
  •  
  •  

Güney Kıbrıs’ta devam eden Gençler ve 23 Yaş Altı Avrupa Şampiyonasının ikinci gününde Gençler 62 kg da yarışan sporcumuz Hurşit Atak ve 23 Yaş Altı 62 kg da yarışan sporcumuz Bünyamin Sezer ‘’AVRUPA ŞAMPİYONU’’ oldular.

 

 

 

Hurşit Atak’tan Avrupa Şampiyonluğu
Gençler 62 kg sporcumuz Hurşit Atak, Koparmada 125 kg ile 2. olurken, silkmede ise 2. hakkında kaldırdığı 161 kg ile altın madalyanın sahibi oldu. Toplamda da 286 kg’a ulaşan milli sporcumuz toplamda da altın madalya alarak Gençler 62 kg da Avrupa Şampiyonu oldu.

Tuncer Çoban’dan 3 bronz madalya geldi.

 

Bu kg da ikinciliği 276 kg ile rus sporcu Felix Khalibekov elde ederken üçüncülüğü koparmada 116 kg, silkmede 145 kg ve toplamda da 261 kg’ lık kaldırışları ile üç bronz madalya kazanan diğer sporcumuz Tuncer Çoban elde etti.

Bünyamin Sezer’de Avrupa Şampiyonu oldu…
23 Yaş Altı 62 kg da yarışan sporcumuz Bünyamin Sezer ise koparmada 131 kg lık kaldırışı ile altın madalya kazanırken, silkmede 147 kg kaldırışı ile kilo farkı dez avantajı ile gümüş madalyada kaldı. Toplamda ise 278 kg’a ulaşan Bünyamin Sezer 2. altın madalyasını kazanırken 23 yaş altı 62 kg da Avrupa Şampiyonluğunu da elde etmiş oldu.

 

 

Uğur Kaçmaz koparmada bronz aldı.
23 yaş altı 62 kilogramda yarışan diğer sporcumuz Uğur Kaçmaz ise koparmada kaldırdığı 124 kg ile bronz madalya kazanırken toplamda kaldırdığı 262 kg ile de dördüncü oldu.

 

 

 

Gökhan Kılıç Silkmede Altın aldı.
23 Yaş Altı 56 kg da yarışan sporcumuz Gökhan Kılıç, Koparmada kaldırdığı 110 kg ile altın madalyanın sahibi oldu. Silkmede ise 2. hakkında 127 kg da başarılı olan sporcumuz üçüncü hakkında 135 kg’a girdi. 135 kg da başarılı olamayan Gökhan Kılıç, silkmede 5. olurken toplamda da 237 kg ile 4. lüğü elde etti.Bu kg da yarışan diğer sporcumuz Mustafa Aşık ise 202 kg2lık toplam kaldırışı ile 6. oldu.

 

 

 
İsmet Algül’den bir gümüş madalya…

 

 

 

Gençler 56 kg da yarışan sporcumuz İsmet Algül, koparmada kaldırdığı 111 kg ile gümüş madalyanın sahibi oldu. İsmet Algül, toplamda kaldırdığı 239 kg ile de dördüncülükte kaldı. Bu kg da yarışan diğer sporcumuz Berat Biçer ise 235 kg toplam kaldırışı ile 5. sırada yer aldı.

 

 


Rabia Zengin üç bronz madalya kazandı.

 

 

Gençler 58 kg da ülkemizi temsil eden sporcumuz Rabia Zengin ise Koparmada kaldırdığı 85kg, silkmede kaldırdığı 104 kg ve toplamda ulaştığı 189 kg ile ülkemize 3 bronz madalya kazandırdı. Bu siklette 1. liği 195 kg ile Belarus’lu sporcu Natalia Kolas elde etti.

 

 

 

 

İkinci gün müsabakaları sonunda sporcularımız, 5 altın, 3 gümüş ve 7 bronz madalya kazanmış oldular.

Cat. 58 kg

No

NAME

BORN

GR.

NATION

B. WEIGHT

SNATCH

CLEAN&JERK

TOTAL

RANK

1

SAMVELYAN Alla

1991-02-27

A

ARM

56,85

73x

73

77x

102

107

112x

180

V

2

ZENGIN Rabia

1993-08-10

A

TUR

58,00

82

85x

85

101

104

107x

189

III

3

KOLAS Natallia

1991-10-31

A

BLR

57,20

79

82

84

102

107

111

195

I

4

MISHCHUK Iryna

1990-04-12

A

BLR

57,75

83

86

89

98

102

105x

191

II

5

TRIFONOV Daria

1991-07-23

A

ISR

55,65

73

78x

78

87

90

95x

168

VII

6

PARFENE ANDREEA Elena

1993-03-01

A

ROM

57,50

79x

79x

81

93

96

98x

177

VI

7

KUSTERER Sabine

1991-01-04

A

GER

57,65

83

85x

85

98

101x

101

186

IV

8

RUCI Sherjana

1993-03-31

A

ALB

57,65

80

84x

84

101x

101x

102x

0

9

LOMBARDO Jennifer

1991-06-24

B

ITA

55,00

70

75

 77 

85

90

94x

167

VIII

10

ANGELI Sofia

1990-12-03

B

GRE

57,35

60

63

 65

70

75

80

155

IX

11

HAMMELSTRUP Laura

1990-08-10

B

DEN

56,95

60

63x

 63x

75x

75

80x

150

X

12

GASIOROVA Hana

1993-12-06

B

CZE

54,45

56

59x

60

67

72

75x

144

XI

 

 

 

Cat. 56 kg

NAME

BORN

GR.

NATION

B. WEIGHT

SNATCH

CLEAN&JERK

TOTAL

RANK

ALGUL Ismet

1992-09-22

A

TUR

55,30

107

 111x

111

123

128

131x

239

IV

 

SOOKY Gergely

1993-09-19

A

HUN

x

x

x

x

x

x

x

 

 

GAINUTDINOV Rais

1991-06-24

A

RUS

55,80

100

104

108x

129

136x

136

240

III

 

OTERO Michael S.

1990-07-29

A

ESP

55,30

93

98

101x

122

127x

127x

220

VI

 

BRACHI Josue

1992-09-08

A

ESP

56,00

105x

105x

105x

125

128

131

0

 

 

CROITORU Ionut Florin

1993-05-25

A

ROM

55,15

105x

106

110

126

130

132

242

II

 

BICER Berat

1992-07-02

A

TUR

55,55

104

107x

107

123

128

134x

235

V

 

MARGARYAN Smbat

1993-03-17

A

ARM

55,50

101

106x

106x

139x

139x

139x

0

 

 

CHADOVICH Stanislau

1992-08-24

A

BLR

55,50

113

117

121x

135

140

145x

257

 I

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UNDER 23

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PRZEPIÓRKIEWICZ Maciej

1987-11-14

A

POL

55,75

102

105

107x

129

133x

134

239

III

 

OLARU  Gabriel

1988-11-23

A

ROM

55,80

100

105x

106

129

133x

134

240

II

 

ASIK Mustafa

1989-01-05

A

TUR

55,60

87

92x

92x

110

115

118x

202

VI

 

KILIC Gokhan

1988-06-01

A

TUR

55,65

105

109x

110

120

127

135x

237

IV

 

SUKHANOV Pavel

1988-04-29

A

RUS

55,75

103

107

110

128

133

136x

243

I

 

ALIYEV Elmar

1987-03-07

A

AZE

55,15

97

101x

102x

125

130

133x

227

V

 

 

 

 

Cat. 62 kg

No

NAME

BORN

GR.

NATION

B. WEIGHT

SNATCH

CLEAN&JERK

TOTAL

RANK

1

KHALIBEKOV Felix

1990-02-03

A

RUS

61,70

120

125

126

143

150

153x

276

II

2

HEERNANDEZ Acoran

1990-12-30

A

ESP

61,60

115

120x

122x

137

142

144x

257

IV

3

ARAKELIAN Armen

1990-07-16

A

GRE

61,70

106

111x

111x

130

135

140x

241

VI

4

ATAK Hursit

1991-05-24

A

TUR

61,60

121

125

127x

153

161

168x

286

I

5

NICOARA Razvan

1991-11-06

A

ROM

61,00

112x

112x

113

133

137

142x

250

V

6

LERCH Zsolt

1990-08-15

A

HUN

 x

x

x

x

x

x

x

7

COBAN Tuncer

1991-01-01

A

TUR

61,75

116

121x

121x

140

143

145

261

III

8

CASTRO Victor

1992-12-18

B

ESP

61,67

105x

105

110x

123

130x

130x

228

VII

9

NABIYEV Rauf

1990-11-27

B

AZE

61,50

105x

105

108x

130x

130x

130x

0

10

MAVROMMATIS Georgios

1990-05-04

B

GRE

61,95

97

102

105x

125

130x

130x

227

VIII

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UNDER 23

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

MAMOYAN Rubik

1989-11-01

A

ARM

61,65

119

125

127x

145

153x

153x

270

II

2

PETROV Petr 

1989-10-19

A

CZE

61,65

108

111

113x

130

136x

137x

241

VI

3

HADISOV Hadis

1989-06-28

A

AZE

61,35

95

100

105

120

130x

130x

225

VII

4

KACMAZ Ugur

1987-01-17

A

TUR

61,80

118

121

124

138

142x

143x

262

IV

5

SEZER Bunyami

1988-07-04

A

TUR

61,70

126

131x

131

141

147

153x

278

I

6

MINASIDIS Dimitris

1989-04-29

A

CYP

61,65

115

120

123

142

144

147

270

III

7

MELAS Gerasimos

1987-10-12

A

GRE

62,00

105

110

112x

135

140x

143x

245

V

8

FREEBURY Chris

1989-05-22

A

GBR

61,60

103

108x

108x

120

124x

124x

223

VIII